SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Değirmenci’den Başakşehir itirafı

Gaziantepspor'un genç kalecisi Gökhan Değirmenci, Spor Toto Süper Lig’in 4. haftasında evinde oynayacakları Medipol Başakşehir maçından 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi.

Güncellenme: 18:29, 14/09/2016
Gökhan Değirmenci’den Başakşehir itirafı

Süper Lig'de oynayacakları Medipol Başakşehir hazırlıklarına 1 günlük iznin ardından başlayan kırmızı-siyahlı ekibin sezon başında takıma katılan kaleci Gökhan Değirmenci basın mensuplarıyla sohbet etti.

“Deplasmanda alınan bir puan da iyidir”

Gökhan Değirmenci, geçen hafta oynadıkları Adanaspor maçı ile ilgili soruları yanıtladı. Adanaspor maçını nemli bir havada oynadıklarını belirten Değirmenci, ”Adana maçındaki hava koşullarından dolayı iyi bir futbol sergileyemedik. Adanaspor’un baskılı olduğu gözüktü. Ama maçı sonradan izleyince onların da iki tane net pozisyonu yüzde yüz pozisyonları var. İlerde kendi yaptığımız hatalardan dolayı pozisyonlar verdik. Ama en çok hava şartlarına bağlıyorum. Çok basit ve nemli havası vardı. Tabi alışık olmadığımız bir hava ve sonucunda da bir puan aldık. Deplasmanda alınan bir puan da iyidir” dedi.

“İyi bir rekabetten Gaziantepspor’un yarar göreceğini düşünüyorum”

Takımda bulunan bir diğer kaleci Charles Itanje ile beraber iyi bir rekabet içerisinde olduklarını ifade eden Değirmenci, ”İtanje gibi bir kalecinin gelmesi Gaziantepspor’un yararına tabii ki o takıma yeni katıldı. Aramızda onun olması ile inşallah birlikte iyi bir rekabetten Gaziantepspor’un yarar göreceğini düşünüyorum. Erten ve genç kaleci arkadaşlarımızda var. Bu rekabetin kırmızı-siyahlı ekibin yararına olacağının kanaatindeyim” açıklamasında bulundu.

“Ligin iyi bir takımı ile oynuyoruz “

Süper Lig’de 3'de 3 yapan bir takımla ile oynayacaklarını hatırlatan Değirmenci, “Bu haftaki maçta ligin iyi bir takımı ile oynuyoruz. Geçen seneden bu yana Avrupa’da oynayan bir takım kompak bir takım birbirini tanıyan bir ekip. Bir daha yeni bir ekibiz onlara nazaran ama dediğim gibi evimizde oynayacağız coşkulu oynayacağız mücadele edeceğiz. Ve onlara karşı 3 puan almak istiyoruz” diye konuştu.