SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat: Oyunculara güven vermek zorundayız

Fenerbahçe teknik Direktörü Dick Advocaat, ve futbolculardan Martin Skrtel, Zorya Luhansk maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Hollandalı teknik adam oyunculara gerekli olan güveni vermeleri gerektiğini, sonrasında goller ve puanların gelmeye başlayacağını öne sürdü.

Güncellenme: 19:57, 14/09/2016
Dick Advocaat: Oyunculara güven vermek zorundayız

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat ve futbolculardan Martin Skrtel, UEFA Avrupa Ligi’nde yarın oynayacakları Ukrayna ekibi Zorya Luhansk maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Dick Advocaat, “Vereceğim radikal kararlar aslında oyunculara bağlı. Yarın da bu yönde kararlar olabilir. Grubun en kolay takımı Zorya mı? Bunu bilemeyiz, maçtan sonra buna karar verebiliriz. İyi bir takımla oynayacağız. Avrupa’da oynamak aslında başlı başına bir motivasyon. Tek amacımız gruptan çıkmak ve turu geçmek” dedi.

ADVOCAAT’IN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

Geçtiğimiz pazar günü çok üzücü bir sonuç aldık. Bundan sonra oyuncularımda bir toplantı yapma kararı aldık. Aslında Bursa maçında pozisyonlara girdik, ancak başaramadık. Bir an gelecek, o pozisyonlar gol olmaya başlayacak. Kendi sahamızda her takımı yenecek gücümüz var. Ancak neden hatayı yaptıktan sonra oynamaya başladık çok merak ediyorum.

‘PUANLAR GELECEK…’

Geldiğimiz günden bugüne kadar düşüncemiz aynı. 3 maçtan sonra düşüncemiz değişmiş değil. O kadar da kötü oynadığımızı düşünmüyorum. Bursa maçının 2. yarısını özellikle çok iyi oynadık. Böyle oynayama devam edersek, goller ve puanlar da gelmeye başlayacak. Kariyerimde böyle bir durumla ilk kez karşılaşmıyorum. Her şeye negatif yaklaşmakta doğru değil. Ben de olaylara negatif bakan bir insan değilim.

‘TEDAVİMİZ BELLİ’

Biz, her hafta takımla ilgili birçok kararlar alıyoruz. 24 kişilik bir kadromuz var ve sadece 11 oyuncu sahaya çıkıyor. Ama aldığımız kararlar, popüler olup olmamasına göre değişiyor tabi. Zamanımızın çoğunu, oyun stilimizi hazırlamak yerine, maça hazırlanmakla geçirdik. Oyuncularımız da artık kazanma zamanımızın geldiğini gayet iyi biliyor. Tedavimiz belli aslında. Oyunculara güven vermek zorundayız. Hiçbir şekilde bahane öne süremeyiz! Maçlarda 1.5 saatimiz var. Bu süre içerisinde gol bulmak zorundayız. Yaptığımız saçma hataları yapıp da gol yememeliyiz. Dediğim gibi oyunculara güven vermemiz gerekiyor.

MARTİN SKRTEL’IN AÇIKLAMALARI:

Futbolda bazen şans yanınızda olmuyor. Bizim durumumuzda bu. Biz iyi bir şekilde çalışıyoruz. Durumu değiştirmek için uğraşıyoruz. Kesinlikle kolay bir maç olmayacak. Luhansk, ligde iyi işler yapıyor. Avrupa Ligi’ne iyi başlamak istiyoruz. Rakiple ilgili çok şey bilmiyorum açıkçası. Hocalarımız bize rakiple ilgili bilgileri aktaracak.

detay_resim

Yayınlanma Tarihi:19:08,