SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor aynı parayı harcadı ama…

Geçen sezon 6.5 milyon TL maliyetle 2'nci Lig'in en pahalı takımı olarak şampiyonluğa ulaşan Manisaspor, bu sezon yine 6.5 milyon TL harcayarak 1'inci Lig'in en düşük maliyetli takımlarından birini oluşturdu.

Güncellenme: 13:46, 13/09/2016
Manisaspor aynı parayı harcadı ama…

Rakiplerinin 1 futbolcu almak için ödediği parayla, kendilerinin 4-5 oyuncu transfer ettiklerini dile getiren Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, “Kulübün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı dikkate alıp, ayağımızı yorganımıza göre uzattık. Sadece çok para harcayarak iyi takım kurulmuyor. Düşük maliyetle de kaliteli bir ekip oluşturulduğunu gösteriyoruz” dedi.

Geçen sezondan bu yana kendilerinden kaynaklanan futbolcu borçlarını kapattıklarını, geçmiş tarihli diğer borçları da ödeyip transfer yasağını kaldırdıklarını hatırlatan Başkan Mergen, şöyle devam etti:

“Yönetim olarak mali disiplini sağlayıp, futbolcularımıza mahcup olmayacağımız bir sistem oluşturma gayreti içindeyiz. Ancak tek başımıza bu organizasyonun, bu yükün altından kalkmamız çok zor. O nedenle reklam ve sponsorluk anlaşmalarına büyük önem veriyoruz. Bu konuda da kent yönetiminden, iş çevrelerinden ve sivil toplum kuruluşlarından destek bekliyoruz.”