SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye 1’inci Ligi’nde haftayı Sivasspor deplasmanında geçirecek olan Denizlispor’da 2 günlük iznin ardından hazırlıklar başlarken teknik direktör Selahattin Dervent, geçen hafta iç sahada Yeni Malatyaspor beraberliği ile kaybettikleri 2 puanı bu hafta telafi edeceklerini söyledi.

Her maça kazanmak için çıktıklarını, futbolcu tercihlerinde ve oyun planında galibiyeti düşünerek hareket ettiklerini belirten Selahattin Dervent, şunları söyledi:

“Mesala Yeni Malatyaspor karşılaşmasında orta sahada ofansif yönü güçlü Moritz, Barış Örücü, Kappel gibi oyuncularla başladık. Ancak düşündüklerimizi tam anlamıyla sahaya yansıtamadık. Teknik kapasitesi yüksek futbolcularla oynadığınızda topu yere indirmeniz lazım. Bu konuda istediklerimizi yapamadık. Ama vazgeçmeyeceğiz. Özellikle kendi sahamızdaki maçlarda hücum futbolunu ön planda tutan bir anlayışla mücadele edip, kazanmak için çaba göstereceğiz.”

Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Yeni Malatyaspor maçında stada Passolig kartıyla girdiğini hatırlatan Denizlispor Asbaşkanı Taner Atilla ise bu davranışın herkese örnek olması dileğinde bulunurken taraftarlardan kombine kart almalarını istedi.

Yayınlanma Tarihi:16:33,