SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dardanelspor’dan Tire 1922’ye tepki

Spor Toto 3'üncü Ligi 2'nci Grup'ta pazar günü Çanakkale'de oynanan Dardanelspor-Tire 1922 Spor maçından sonra çıkan olayların yankıları bugün de sürdü.

Güncellenme: 15:18, 13/09/2016
Dardanelspor’dan Tire 1922’ye tepki

Çanakkaleli taraftarların küfürlü tezahüratına tepki gösteren Tireli yöneticilerin karşılaşma bitiminde çıkan olaylarda emniyetin tutumunu eleştirmesinden sonra Dardanelspor cephesinden de rakip takıma tepki geldi. Kırmızı beyazlı yöneticiler, yaptıkları açıklamada müsabaka öncesi hiçbir sorun yaşanmamasına rağmen son dakikada attıkları beraberlik golünden sonra Tire 1922 teknik heyetinin saldırısına hedef olduklarını öne sürdü. Tire 1922 teknik direktörü Fahrettin Sayar’ı isim vermeden sert bir dille eleştiren Dardanelspor yönetimi, şu açıklamayı yaptı:

“Maçın bitimi ile son dakikada yedikleri golü hazmedemediklerinden olsa gerek, kaleci antrenörleri ve provakatif konularda tüm Türkiye’de nam salmış teknik sorumluları tarafından, oyuncularımız ve teknik sorumlumuz tartaklanmış, tehditler yağdırılmış, uçan tekmelere varan barbarca davranışlar sergilenmiştir. Tüm bunlar kamera kayıtları ile sabit olup kamuoyu ve hukuki merciler ile paylaşılacaktır. Tire 1922 Spor kulübünü daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.”