SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rui Vitoria, Benfica – Beşiktaş maçı öncesi basın toplantısı düzenledi

UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında yarın Beşiktaş'ı konuk edecek Benfica'nın teknik direktörü Rui Vitoria, Portekiz temsilcisinin forvet oyuncularından Gonçalo Guedes karşılaşmanın oynanacağı Luz Stadı'nda düzenledikleri basın toplantısı ile Beşiktaş maçını değerlendirdiler.

Güncellenme: 22:13, 12/09/2016
Rui Vitoria, Benfica – Beşiktaş maçı öncesi basın toplantısı düzenledi

Teknik direktör Vitoria, Beşiktaş karşısında başarı için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, Beşiktaş çok güçlü bir takım. Kadrosundaki bazı oyuncular Portekiz futbolunu biliyor, bu avantaj olabilir. Beşiktaş’ın teknik direktörü de bunu biliyor, doğal olarak zor bir maç bekliyorum. dedi.

Vitoria, Beşiktaş’ta Vincent Aboubakar ve Ricardo Quaresma gibi oyuncuların olduğunun hatırlatılması üzerine, Oyuncuya göre hazırlık yapmıyoruz. Takıma göre hazırlanıyoruz. Bu yönde çalıştık. Yarın kazanma isteğiyle yola çıkacağız. ifadelerini kullandı.

Sakatlıklar nedeniyle kadroda bazı değişikliklerin olacağını kaydeden Vitoria, Oyuncular nerede, nasıl oynayacaklarını biliyorlar. Takım verilen görevi en iyi şekilde yerine getirecek. Zor bir maç olacak. diye konuştu.

Geçen sezon aldığı ceza nedeniyle Beşiktaş maçında yedek kulübesinde yer alamayacak Rui Vitoria, Yarın maalesef yedek kulübesinde olamayacağım. Teknik ekibim ve oyuncularım görevlerini biliyor. Ben olsaydım belki daha iyi olurdu ancak bunun fazla bir şeyi değiştireceğini zannetmiyorum.

GUEDES TARAFTAR DESTEĞİYLE KAZANMAK İSTİYORUZ

Benfica’nın forvet oyuncularından Gonçalo Guedes, yarınki karşılaşmada başarılı sonuç alacaklarından emin olduğunu belirtti. Takım olarak en iyi şekilde mücadele edeceklerini anlatan Portekizli oyuncu, Yarın büyük bir başarı olacak. Evimizde oynamanın avantajı var. Taraftar desteğiyle kazanmayı hedefliyoruz. Zorlu rakipler var. Türk takımı da zayıf değil. Bizim de kaliteli oyuncularımız bulunuyor. Genç ve dinamik arkadaşlar var. değerlendirmesinde bulundu.