SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka taraftarından Tolungüç’e fotoğraflı mesaj

Karşıyaka taraftarları, ligde ilk iki maçını kazanmayı başaran teknik direktör Soner Tolungüç'e fotoğraflar aracılığı ile mesaj gönderdi.

Güncellenme: 13:14, 12/09/2016
Karşıyaka taraftarından Tolungüç’e fotoğraflı mesaj

Spor Toto 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta yeni sezona büyük sıkıntılar içinde hazırlanmasına rağmen Bugsaşspor ve Tuzlaspor galibiyetleriyle 8 yıl sonra ilk kez ligin ilk iki maçını kazanmayı başaran Karşıyaka’da Teknik Direktör Soner Tolungüç’ün iki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

Taraftarlar, Karşıyaka’nın geçen sezon TFF 1’inci Lig’den düşmesinin kesinleştiği 2 Mayıs’taki 3-3’lük Yeni Malatyaspor maçının son anlarında Tolungüç’ün saha kenarında üzüntüden dizlerinin üzerine çöktüğü bir fotoğrafla, 2-0 kazanılan son Tuzlaspor karşılaşmasında omuzlara alınıp havalara atıldığı fotoğrafı kolaj yaparak paylaştı.

karşıyaka-iç

ÖVGÜ YAĞDIRDILAR

Yeşil-kırmızılılar, göreve geldikten sonrra geçmişte yüzüne bakılmayan gençlere şans verip güvenen Soner Tolungüç ve öğrencilerine övgüler yağdırdı.

Taraftarlar, fotoğrafı sosyal medyada, “Tam umutlarımız bitmek üzereyken Karşıyakamıza geldin. Her şeyin para olmadıgını gösterdin ve bizi yeniden umutlandırdın. Bu taraftar seninle ve öğrencilerinle gurur duyuyor. Daima yanındayız Soner Hoca” mesajıyla paylaştı.

Geçen sezona büyük umutlarla başlayan Karşıyaka’da Tolungüç, 5’inci teknik adam olarak son 9 haftada göreve gelmişti. Tecrübeli teknik adam, en alt basamakta devraldığı yeşil kırmızılıları 13 yıl yer aldığı TFF 1’inci Lig’den düşmekten kurtaramamıştı. Yeni sezona maddi sıkıntılar, transfer yasağı ve genç ağırlıklı bir kadroyla giren Karşıyaka’da geçen sezon Göztepe derbisi sonrası göz yaşlarını tutamayan, küme düşünce saha kenarına yıkılan Tolungüç, takımı 2’de 2 yapınca omuzlara alındı.