SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat’tan çılgın taktik!

Vitor Pereira’nın bol stoperli döneminin ardından Dick Advocaat’la da bol forvetli bir futbol oynayan Fenerbahçe, gol kısırlığına çare bulamadı.

Güncellenme: 08:54, 12/09/2016
Dick Advocaat’tan çılgın taktik!

Vitor Pereira'nın felsefesi garanticiydi. Savunmada sağlam duran, zaman zaman 6 bazen 7 savunma yönlü oyuncuyla sahaya çıkan Fenerbahçe, Dick Advocaat'la ise farklı bir kimliğe büründü. Geldiği gün ilk iş olarak sarı-lacivertli takımın hücum futbolu oynaması gerektiğini söyleyen Hollandalı teknik adam, dediğini de yaptı.

12 Eylül 2016Fenerbahçe tribünlerinde öfke seliFenerbahçe – Bursaspor maçında bir topu direkten dönen Volkan Şen taraftarlar tarafından alkışlanırken, diğer oyuncular protestolara maruz kaldı. Başkan Aziz Yıldırım da istifaya davet edildi.İlgili Haberi Oku

Bursaspor önünde skorda 1-0 gerideyken adeta “Ya hep ya hiç” diyen Advocaat, ikinci yarıda yaptığı değişikliklerle takımını 5 forvet olarak oynattı. 77. dakikada Roman'ın yerine Emenike'nin girmesiyle sahada Stoch, Van Persie, Volkan Şen, Sow ve Emenike'den oluşan bir hücum hattı oluştu. Buna rağmen sadece 13 şut çekip bunlarda da 3 isabet bulabilen Fenerbahçe gol atmayı başaramadı.

12 Eylül 2016Rose Bertram, Fenerbahçe tararftarlarını eleştirdiGregory Van Der Wiel’in eşi Rose Bertram Fenerbahçeli taraftarları kötü yourmlar yaptıkları için eleştirdi.İlgili Haberi Oku

PORTAKAL LANETİ HORTLADI

Fenerbahçe, üç maç sonunda attığı 3 gole karşılık kalesinde 5 gol gördü. Kanarya, ilk üç haftalar itibariyle bundan daha fazla gol yediği tek sezonu 1990-91'de yine bir Hollandalı, Hiddink yönetiminde yaşamış, o sezon 8 gol yemişti.