SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal şov

11 Eylül 2016

Türkiye futbol liglerinin yayın hakkını 2001 yılından bu yana elinde bulunduran Digiturk, Rekabet Kurulu onaması ile bu hakkı 2016-17 sezonuna kadar uzattı. Geçen yıl Süper Lig özet ve 1. Lig yayını için TRT ile anlaşan Digiturk, bu yıl yayında yalnız kaldı. TRT'nin bandrol uygulamasının telefonlara kadar genişlemesi, elektrik faturalarındaki katkı payı ve reyting kaygısı olmamasına rağmen, kamu hizmeti sayılacak futbol yayınına temkinli durması, futbolseverler ve kulüplerin tepkisini çekiyor.

Lige verilen arada bir hazırlık maçı üstüne Dünya Kupası eleme maçı oynayarak, Hırvatistan deplasmanından 1 puan çıkaran yenilenmiş millilerimiz, alkışlansalar da bu takıma bol şans gerekli.

İstanbul'un bayram tatiline çıktığı bir akşamda Beşiktaş taraftarı, İnönü'de coşku içindeydi. Hazırlık maçında hayran kaldığı Beşiktaş'ı izlemek için stadı doldurmuşlardı.

Salı günkü Avrupa kupası maçını düşünen Şenol Güneş iki as oyuncusunu 18'e almaması yanında, iki yeni flaş transferini de yedek kulübesinde Oğuzhan'la tutmasına rağmen, Gökhan'ların şovuyla Beşiktaş fırtına gibi maça başladı. Taraftarın ‘Kartal gol' isteğine Güneş, çift yerli santrforuyla karşılık verdi. Beşiktaş 2-0'dan sonra oyunu rölantiye alarak devreyi tamamlarken, geri paslarda taraftarın yüreğine su serpen bir kaleci izledik ve derin bir ‘oh' çektik. Fakat ikinci yarıdaki rehavetin cezasını Karabük golle kesti. Canlanan rakibi değişikliklerle durduran hoca, takımı yeniden hareketlendirdi ve penaltı ile de Oğuzhan noktayı koymuş oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek