SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal: Ayağa kalkmamız gerekiyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Türkiye'nin en iyi takımlarından birine karşı oynadıklarını, eksiklerini çok iyi bildiklerini, biraz zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Güncellenme: 21:06, 11/09/2016
Ersun Yanal: Ayağa kalkmamız gerekiyor

Rakibin gücüne önlem almak adına çıkarken top kaybının çok önemli olduğuna maç öncesi değindiklerini belirten Yanal, “Çıkarken top kaybı ile oyunun avantajlı olabileceğimiz yerinde geriye düştük. Ön tarafta etkisiz kaldık. Rakip oldukça yaslanarak oynadığı için onun dediği oldu. Bir taraftan da istediğimiz, arzu ettiğimiz oyun kalitesini ortaya koymak adına yaptığımız çabanın daha hızlı geriye gelmesi gerekiyor. Emekleyen bir takımız. Ayağa kalkmamız gerekiyor. Nasıl ayağa kaldıracağımızı, takım içinde bir an önce çözmemiz gerekiyor. Devreye kadar bu oyuncularla gideceğiz” dedi.

‘EKSİKLERİMİZİ BİLİYORUZ’

Takımın eksiklerini çok iyi bildiklerini dile getiren Yanal, “Futbolcularımızın, özellikle de ileridekilerin performansı daha hızlı yukarıya çekmememiz gerekiyor. Ofansif gücümüzü bugün daha çok ayağa kaldıracak teşebbüsü, cesareti oyuncularımızdan beklerdim. Bunu yapabilecek kalitede oyuncularımız var. Önümüzdeki haftalarda artık bunu kullanıp en iyi şekilde süreci hızlandırmamız gerekiyor. Bu zor bir süreç. Bu dönemde zorluklara karşı durmak zorundayız. Bu takımın gereklerini ve eksiklerini çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘MALİ YAPIYA UYGUN OLMAYAN TRANSFER YAPILMAYACAK’

Trabzonspor’un mali yapısına uygun olmayan transferler yapılmayacağına da dikkat çeken Yanal, şunları söyledi:

“Bu zaman dilimi bir süreç, bunu göreceğiz. En iyi şekilde belli bir noktaya gelecek takım yaratacağız. Başkanımızın vermiş olduğu beyanatlara istinaden şu anda oldukça fazlasıyla mali iyileşmeler var. Bu iyileşmelerin devamını, sürekliliğini takımdaki sonuçlarla almak zorundayız. Bunun için bize biraz toleransla davranırsanız iyi olacağını düşünüyorum.”