SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligin ilk iki haftasını kayıpsız geçen Galatasaray'da, Jan Olde Riekerink, Akhisar Belediye maçını kazanan kadroyu Kayseri deplasmanında da bozmadan sahaya sürdü.

Maça istekli başlayan sarıkırmızılılar Yasin'le golü de buldu. Bruma'nın bu goldeki katkısı tartışılmaz. Portekizli yıldız, takımın en önemli hücum silahı görüntüsünde. Ne var ki, onun hızına ayak uyduracak kimse yok takımda.

Bu golden sonra sezona iyi başlayan Galatasaray gitti, geçen yılki Galatasaray geldi adeta. Rakibin üzerine gelmesini bekleyen, durağan bir futbolla top çeviren sarı-kırmızılılar, yine bir duran toptan golü yedi. Kornerden yenen gol, göstere göstere geldi. Hollandalı teknik adamın bu soruna bir çözüm bulması lazım. Akhisar maçında kornerden yenen golün kopyasıydı, dikkat! İkinci yarının başında Riekerink, Yasin ve Selçuk'u oyundan alıp Josue ve De Jong'u sahaya sürdü. Formsuz Selçuk'un kulübeye çekilmesi normaldi ancak skoru değiştirme özelliği olan Yasin'in bu kadar erken oyundan alınmasını anlayamadık. Melo gibi oynaması beklenen De Jong'la ilgili bir şeyler yazabilmek için henüz erken. İkinci yarıda her iki takımın da pozisyon bulmakta zorlandığı kısır ve zevksiz bir futbol izledik kısacası.

Yaptığı transferlerden sonra şampiyonluğun en güçlü adayı olarak lanse edilen Galatasaray, ortaya koyduğu bu futbolun çok çok üzerine çıkmak zorunda.