SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ı zengin edecek Bruma planı!

Transferin son gününde West Bromwich’in 17 milyon Euro önerisini geri çeviren Galatasaray yönetimi, Portekizli genç yetenek Bruma için rekor bir rakam belirledi.
Galatasaray'ın yeni sezon planlamasına başta dahil değildi. 10 milyon Euro’yu aşkın maliyeti sürekli başına dert oluyordu. Türkiye’de tutunamamış, yaşadığı sakatlık, gelişimini engellemişti.
Kiralandığı İspanya’nın orta sıra takımlarından Real Sociedad bile 7.5 milyon Euro’luk satın alma bedelini çok bulup kullanmamıştı. Devreye, Hollanda’nın yıldız fabrikası ekibi PSV giriyor ancak onlar da 7.5 milyon Euro’dan fazlaya çıkmıyordu.
Sezon öncesi kampının yıldızı olunca ise teknik heyet plan değişikliğine gidiyor, hazırlık maçlarındaki 4 gol, onun takımda kalıcı olduğunu gösteriyordu. Bir anda yeniden gündeme geldiğinde bu kez transferin son günleriydi.
İngiliz ekibi West Bromwich Albion, Galatasaray’ın kapısını 17 milyon Euro’yla çalıyordu. Bu rakam, UEFA’nın mali kontrolündeki kulüp için çok cazipti ancak sarı-kırmızılı yönetim farklı düşünüyordu; teklif reddedildi.
Bruma’dan bahsediyoruz; 2013’te geldiği Cimbom’un Portekizli genç yeteneğinden. Galatasaray'ın WBA’nın görkemli teklifini geri çevirmesinin perde arkasında, Bruma’dan olan büyük beklentilerin yattığı ortaya çıktı.
Jan Olde Riekerink ile yapılan ortak planlama ile Bruma’nın performansını maksimuma çıkarma kararı alındı.
Bu sezon takımı şampiyonluğa ve Şampiyonlar Ligi’ne taşıyacağına inanılan 21 yaşındaki oyuncuyu, sonraki sezon da Devler Ligi’nde parlatıp satma fikri benimsendi.
Yönetim, Bruma’dan 40 milyon Euro bekliyor. Bu da Türkiye bonservis rekorunun kırılması anlamını taşıyor.