SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fırat Arslan, Avrupa Şampiyonluğu için sahneye çıkıyor

Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu olma unvanını taşıyan yarı ağır sıklet boksör Fırat Arslan, Almanya’nın Baden-Würtemberg eyaletinde bulunan dev EWS Arena’da Avrupa Şampiyonluğu için yumruk sallayacak.

Güncellenme: 18:25, 10/09/2016
Fırat Arslan, Avrupa Şampiyonluğu için sahneye çıkıyor

Eski Avrupa Şampiyonu Arnavut boksör Nuri Seferi'ye karşı eldiven giyecek olan Fırat Arslan, bu maçı kazanması durumunda yeniden dünya şampiyonluğu için ringe çıkmaya hak kazanmış olacak. 91 kiloda defalarca Türk bayrağını zirveye çekmiş ve İstiklal Marşı’nı okutmuş olan Zonguldaklı Fırat Arslan'ın maçına dünya boks otoritelerinden de büyük ilgi var. Dünyanın en büyük boks magazinleri maçı manşetlerine çekerken, boks otoriteleri de bu önemli gece hakkında aylarca öncesinden yorumlar yapmaya başladılar.

DÜNYA STARLARI DA AYNI GECE RİNGE ÇIKACAK

Aynı gecede dünya starları ve geleceğin şampiyonları da ringde olacak. Dünya şampiyonu Klitschko'ya karşı yumruk sallamış olan Olimpiyat Şampiyonu Odlainer Solis, Christian Hammer ve Manuel Char'da gecede çeşitli unvanlar için yumruk sallayacak. Ayrıca gecede Türk boksunun gelecek vadeden sporcusu Fatih Keleş'te ringde olacak. Gecenin starlarından birisi de Türk profesyonel boks tarihinin ilk antrenörlerinden Bülent Başer şüphesiz. Başer, birçok boksörün antrenörü olarak ringde olacak. Gecenin organizatörlerinden Erol Ceylan da bu önemli boks galasının gerçekleşmesinde büyük bir role sahip.

ARSLAN’IN GÖZÜ YENİDEN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNDA

Yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdüren Arslan, “Önümüzdeki maç benim için çok önemli bir müsabaka olacak. Rakibim de çok güçlü ve daha önce çeşitli şampiyonluklar kazanmış bir isim. Bu maçı kazarak yeniden dünya şampiyonluğuna ulaşmak istiyorum ve bunun için büyük bir mücadele sergiliyorum. Ekibim de çok iyi bir motivasyonla bana büyük destekler veriyor bu müsabakayı kazanmam için gerekli olan tüm imkanlara sahibim. Darbe girişimine uğramış olan ülkemize, milletimize bir zafer getirerek onlara darbenin ülkemizi yakmadığını göstermek istiyorum” şeklinde konuştu.

Fırat Arslan’ın basın danışmanı Vedat Alyaz ise Türk boksörün formunda olduğunu ve maçtan zaferle ayrılacağını belirtti.