SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat Van Persie’nin durumunu açıkladı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Robin van Persie'nin fiziksel olarak üst seviyede olmadığını fakat hazır olduğu anda onu kullancaklarını söyledi.

Güncellenme: 18:28, 10/09/2016
Dick Advocaat Van Persie’nin durumunu açıkladı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Robin van Persie’nin durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hollandalı’nın hala dünyanın en iyileri arasında olduğunu ifade eden deneyimli teknik adam, Van Persie’nin fiziksel sorunları olduğunu ve kendini hazır ettiği anda onun ilk 11’de oynaması için engel olmadığını söyledi.

Her hafta oyuncu değiştirmenin istikrarsızlığa sebep olacağını dile getiren Advocaat, RvP’nin kondüsyon gelişimini yakından takip ettiklerini sözlerine ekledi.

Sarı-lacivertilerin hocası FB TV’de katıldığı programda şu ifadeleri kullandı:

“Çok fazla göremedim İstanbul’u. Çünkü gelir gelmez ilk gündem itibaren takımımızla çalışmalara başladık. Türkiye ile ilgili tüm arkadaşlarım buranın dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu söylemişti.”

“İlk defa bu kadar büyük bir televizyon stüdyosunu bir stadın içinde görüyorum. Yönetim kurulu ile yapığımız toplantılarda yöneticilerin kulübü için ne kadar istekli çalıştıklarını gördüm. Bu da bende iyi bir his uyandırdı. ”

“Tam istediğimiz yerde değiliz ama doğru yoldayız. Şu ana kadar çok sert antrenmanlar yaptık, çok çalışmaya gayret gösterdik. Bir yandan da Avrupa maçları vardı. 10 gün boyunca arkadaşlarımız milli takıma gittiler; ama önümüzde birlikte çalışacağımız bir periyot var.”

“EN İYİSİ 4-3-3”

“4-3-3 en iyi sistem bizim için. Geçtiğimiz karşılaşmaları kazanamasak da oyunu kontrol eden bizdik. Oyunu kontrol edersen o goller gelir. Önemli olan sadece atak oynamak değil ayrıca oyunu kontrol edebilmek.”

“Duygular ve tutkular açısından Türkiye liginde büyük bir fark var. Oyuncularım daha iyi ama daha iyi bir takım haline gelebilriiz. İyi bir kadromuz var. Ligin sonuna kadar şampiyonluk için mücadele vereceğiz bununla ilgili kafamda hiçbir şüphe yok.”

LENS EN AZ 8-10 GOL ATAR

Lens’i birkaç kulüpten biliyorum. Ayrıca milli takımdan da tanıyorum. Daha önce beraber çalıştık. Sağ kanatta bir eksiğimiz vardı. Onun çok hızlı ve güçlü bir oyuncu olmasıyla bize çok katkı sağlayacağına inanıyorum. En az 8-10 gol atacağını düşünüyorum.

RVP’Yİ ÇOK BEĞENİYORUM

“Potansiyel açısından dünyanın en iyi oyuncusu olduğunu düşünüyorum. Hala onun fizik kondisyonu alt seviyelerde. Takımla birlikte çalışmaya daha dün başladı. Şimdiye kadar bireysel olarak çalışmıştı. RVP fitse hiç şüphesiz oynar. Bunu hafta hafta değerlendirmemiz, onun iyi olup olmadığını yakından kontrol etmemiz gerekecek. Her hafta sürekli oyuncuları değiştirerek oyunumuzu sürdüremeyiz. Eğer iyi hissediyorsa Robin oynar, bunda şüphe yok.”

Yayınlanma Tarihi:18:25,