SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zlatan intikam peşinde!

İngiltere Premier Lig'in 4. haftası Manchester derbisine sahne olacak. Manchester United, Old Trafford'da Manchester City'yi konuk edecek. Bu mücadelenin Zlatan Ibrahimovic için önemi ise çok farklı. Barcelona'daki döneminde anlaşmazlık yaşadığı teknik direktör Pep Guardiola'nın takımına karşı oynayacak İsveçli.

İngiltere Premier Lig'in 4. haftası Manchester derbisine sahne olacak. Manchester United, Old Trafford'da Manchester City'yi konuk edecek. Bu mücadelenin Zlatan Ibrahimovic için önemi ise çok farklı.
Barcelona'daki döneminde anlaşmazlık yaşadığı teknik direktör Pep Guardiola'nın takımına karşı oynayacak İsveçli.
Barcelona'dan ayrıldıktan sonra yayınlanan biyografisinde Guardiola hakkında çok sert ifadeler kullanan yıldız futbolcu, İspanyol çalıştırıcıyı korkak olmakla suçlamıştı.
İşte Ibrahimovic'in Guardiola hakkında söylediği bazı ifadeler:
Koç olarak inanılmaz bir adam; ama karakterine bir şey diyemem, o başka bir şey. Tek söyleyeceğim şey, Guardiola adam değil.
Beni aldığın zaman Ferrari alıyorsun demektir. Ferrari kullanıyorsan ona uygun benzini koyarsın, otobana çıkıp gaza köklersin. Guardiola ona dizel koyup şehir içinde pinekliyor. O zaman FIAT almalıydın.
Mourinho Guardiola'nın tam tersi. Mourinho odayı aydınlatıyorsa Guardiola perdeleri kapatır. Öyle zannediyorum ki bu sıralar o Mourinho karşısında daha ihtiyatlı olmayı deniyor.
Guardiola bana dik dik bakarken aklımı kaybettim. Benim düşmanım kel kafasını kaşıyan bir adam dedim içimden. "Sende yürek yok" dedim ve daha kötülerini ekledim.
Tamamen kontrolü kaybettim ve ondan doğal olarak birkaç cevap bekledim; ama o tam dönek bir korkaktı.