SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zlatan intikam peşinde!

1 İngiltere Premier Lig'in 4. haftası Manchester derbisine sahne olacak. Manchester United, Old Trafford'da Manchester City'yi konuk edecek. Bu mücadelenin Zlatan Ibrahimovic için önemi ise çok farklı.
2 Barcelona'daki döneminde anlaşmazlık yaşadığı teknik direktör Pep Guardiola'nın takımına karşı oynayacak İsveçli.
3 Barcelona'dan ayrıldıktan sonra yayınlanan biyografisinde Guardiola hakkında çok sert ifadeler kullanan yıldız futbolcu, İspanyol çalıştırıcıyı korkak olmakla suçlamıştı.
4 İşte Ibrahimovic'in Guardiola hakkında söylediği bazı ifadeler:
5 Koç olarak inanılmaz bir adam; ama karakterine bir şey diyemem, o başka bir şey. Tek söyleyeceğim şey, Guardiola adam değil.
6 Beni aldığın zaman Ferrari alıyorsun demektir. Ferrari kullanıyorsan ona uygun benzini koyarsın, otobana çıkıp gaza köklersin. Guardiola ona dizel koyup şehir içinde pinekliyor. O zaman FIAT almalıydın.
7 Mourinho Guardiola'nın tam tersi. Mourinho odayı aydınlatıyorsa Guardiola perdeleri kapatır. Öyle zannediyorum ki bu sıralar o Mourinho karşısında daha ihtiyatlı olmayı deniyor.
8 Guardiola bana dik dik bakarken aklımı kaybettim. Benim düşmanım kel kafasını kaşıyan bir adam dedim içimden. "Sende yürek yok" dedim ve daha kötülerini ekledim.
9 Tamamen kontrolü kaybettim ve ondan doğal olarak birkaç cevap bekledim; ama o tam dönek bir korkaktı.
10
11