SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Talisca para istiyor, kariyer değil’

Beşiktaş'ın Benfica'dan transfer ettiği Talisca için oyuncunun eski kulüp başkanı eleştirilerde bulundu. Talisca'yı yanlış demeç vermekle suçlayan Luis Filipe Vieira, onun parayı seçtiğini söyledi.

Güncellenme: 13:24, 08/09/2016
‘Talisca para istiyor, kariyer değil’

Benfica Başkanı Luis Filipe Vieira, oyuncusu Talisca’yı eleştirdi. Onun kariyeri değil parayı düşündüğünü söyleyen Portekiz kulübünün başkanı Nicolas Gaitan’ı örnek gösterdi.

Vieira, “Talisca kalmak istediğini söylemiş ama bu yalan. O ayrılmak istedi ama İngiltere’ye gidemedi. Bu yüzden onu Beşiktaş’a vermek zorunda kaldık. Talisca kalmak istemedi ve daha çok para kazanmak istedi. Bu doğal bir şey” diye konuştu.

GAITAN ÖRNEĞİ

Gaitan’ın para yerine futbol oynayabileceği bir ortamı seçtiğini dile getiren Benfica Başkanı, Arjantinli futbolcunun gitmek istememesi üzerine Dubai’den gelen 35 milyon Euro’luk teklifi geri çevirdiklerini söyledi. Vieira şu ifadeleri kullandı:

“Bir yıl önce inanılmaz bir fırsat vardı. Bir Dubai kulübü Gaitan için 35 milyon Euro bonservis ve oyuncuya yıllık 7 milyon Euro teklif etti. O ise İngiltere veya İspanya’da oynamak istediğini söyledi. Oyuncunun haklarını korumak adına bu teklifi geri çevirdik. İspanya’da kazandığı para bunun yakınında bile değil.”

AMKSPOR.com / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:10:41,