SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, takım içi rekabetin ve forma savaşının en üst düzeyde olduğunu belirterek, “Değil sahaya çıkacak 11 futbolcuyu, 18 kişilik maç kadrosunu belirlemekte bile zorlanıyorum” dedi.

Seçim yaparken adaletli davranmaya çalıştığını dile getiren genç teknik adam, “Hepsi birbirinden kaliteli oyunculardan kurulu bir ekibe sahibim. Form grafikleri ve performansları da birbirine yakın. Seçim yapmak çok zor. Ne yazık ki sahaya 25 kişi çıkamıyoruz. Bazı arkadaşlar tribünde oturacak. Ancak bu durum sürekli olmayacak. Sezon içinde herkese sıra gelecek” dedi.

Yeni transfer Jahovic’i pazar günü Balıkesirspor maçında oynatmayı planladığını dile getiren Okan Buruk, yeni transfer Doğa Kaya ve affedilerek takıma dönen Leroy George’un henüz hazır olmadığını söyledi. İki futbolcunun da özel idman programı ile açıklarını kapatmaya çalıştığını ifade eden Buruk, “George cezalı olduğu dönemde sezon başı hazırlık kamplarına katılmadı. Geleceği belirsiz olduğu için bireysel idman yaptı. Ben herkesin tam kapasitede olmasını istiyorum. İkisi de sezon boyunca bize çok önemli katkılar sağlayacak. Ancak şu anda arkadaşlarına göre gerideler” ifadesini kullandı.