SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe’nin ek taraftar isteği kabul edilmedi

TFF 1'inci Lig'de pazar günü oynanacak Balıkesirspor-Göztepe maçı için geri sayım sürerken, sarı-kırmızılı takımın taraftarı için ayrılan 724 kişilik kontenjanın artırılması talebi reddedildi.

Güncellenme: 14:09, 08/09/2016
Göztepe’nin ek taraftar isteği kabul edilmedi

Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi, Göztepe’nin ek bilet isteğine güvenlik gerekçesiyle olumsuz yanıt verdiklerini belirterek, “Atatürk Stadı’nda konuk seyirciye kale arkası dışında ayırabileceğimiz tribün yok. Örneğin kale arkasının hemen yanındaki Fırıntaş tribününü versek, açık olduğu için güvenlik zorunu çıkabilir. Üzücü olayların yaşanmaması ve kulübümüzün ceza almaması için bu isteği reddetmek zorunda kaldık” dedi.

Kırmızı-beyazlı taraftarlara da destek çağırısında bulunan Başkan Çiftçi, “İlk iki haftayı puansız kapatmamız, Göztepe randevusunu bizim için daha da önemli kılıyor. Taraftarlarımızın bu maçta tribünleri doldurarak, 90 dakika boyunca futbolculara destek vermesini istiyoruz. Tüm kentin takımına sahip çıkmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu. Eskişehirspor ve Giresunspor maçlarında şanssız yenilgiler aldıklarını dile getiren Teknik Direktör Reha Erginer ise, “Göztepe karşılaşması bizim için yeni bir başlangıç olacak. Kazanıp beyaz bir sayfa açmak istiyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:00,