SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan 40 milyon Euro’nun hakkını veriyor

Milli yıldızın müthiş performansını kaleme alan Fernandao Polo, "Arda Turan, Barcelona'nın kendisi için neden 40 milyon Euro ödediğini göstermeye başladı" yorumunu yaptı. İspanyol yazar, 4 kilo veren Arda'nın fiziksel olarak diğer yıldızlarla aynı seviyeye çıktığını vurguladı.

Güncellenme: 09:29, 08/09/2016
Arda Turan 40 milyon Euro’nun hakkını veriyor

Tatsız geçen EURO 2016’nın ardından sezona sezona muhteşem bir giriş yapmıştı Arda Turan… Rio Olimpiyatları’nda olan Neymar’ın yokluğunda formayı kapan milli yıldız, 4 maçta attığı 3 gol ve yaptığı 3 asistle dikkatleri üzerine çekmişti. Bu performansıyla herkesin dikkatini çeken Arda’daki  müthiş değişimi  El Mundo Deportivo yazarı Fernando Polo kaleme aldı.  Barça’ya yakınlığı ile bilinen, İspanyol gazeteci “El Turco’nun kendisine ödenen paranın hakkını vermeye başladığını belirtti. ve “Arda, Barcelona’nın kendisi için neden 40 milyon Euro ödediğini göstermeye başladı.

“DAHA ZAYIF VE SÜRATLİ”

Psikolojik ve fiziksel faktörlerin Arda’nın gelişiminde önemli rol oynadığını ifade eden Polo, milli yıldızın Avrupa Şampiyonası sonrası yeniden kendisini kanıtlama motivasyonuna sahip olduğunu vurguladı. Polo, “Arda’nın anladığı şeylerden biri de, fiziksel olarak arkadaşlarına yetişmesi gerektiğiydi.  Geçen sezonun başını kaçırdığı için fiziksel olarak kendisini bir türlü toparlayamayan Arda, kampa 4 kilo vermiş olarak katıldı. Şimdi daha zayıf ve daha süratli” ifadelerini kullandı.

“YERİ DEĞİŞTİ, KENDİNE GELDİ”

Forvet hattında görev almaya başlayan Arda’nın, özelliklerini daha iyi sergilediğinin altın çizen İspanyol yazar, “Teknik direktör Luis Enrique’nin, pozisyonunu değiştirip, kendisine daha ileride görev vermesi de Arda Turan’ın kendisini göstermesinde etkili oldu” dedi. Neymar’ın dönüşü ile milli yıldızın yeniden yedek kulübesinin yolunu tutacağı ancak Katalan ekibinin yeni sezondaki en önemli rotasyon silahının da Arda Turan olacağı belirtildi.