SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF 1. Lig ekibi Yeni Malatyaspor'un Sportif Direktörü Ali Ravcı, “Biz her maça aynı düşünceyle, aynı mantaliteyle çıkıyoruz. Kesinlikle hedefimiz Denizlispor deplasmanından da 3 puanla dönmek” dedi.

Orduzu Pınarbaşı Tesisleri'nde gazetecilere açıklamada bulunan Ravcı, takım olarak milli takımın maçları nedeniyle lige verilen arayı iyi bir şekilde değerlendirdiklerini ifade etti.

Ravcı, lige iyi başladıklarını belirterek, “Takım olarak iyi bir ivme yakaladık. Bu çıkışı devam ettirmek istiyoruz. Ligin başında takımlar tam anlamıyla hazır olmuyor. Ligin başında yüzde 50-60 performansı olan takımlar, 4-5 hatta 6. haftadan sonra bu yüzdeyi biraz daha yukarılara çekiyorlar” diye konuştu.

“Her maça aynı düşünceyle çıkıyoruz”

Ravcı, takımın iyi bir çalışma ortamının olduğuna dikkat çekerek, iyi hazırlandıklarını, tek eksiklerinin hafta içerisindeki antrenmanda sakatlanan kaleci Vedat Kapurtu olduğunu belirtti. Denizlispor karşılaşmasına Mersin İdmanyurdu ve Samsunspor karşılaşmalarına hazırlandıkları ciddiyetle hazırlandıklarını ifade eden Ravcı, Denizlispor deplasmanından 3 puanla dönmek istediklerini kaydetti. Ravcı, takımların isimlerinin kendileri için önem taşımadığını, sadece kendilerine baktıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bizim sahada çıkıp ne yapacağımız önemli. Antrenman olarak çalışmalarımızı, futbolcu olarak içimizdeki mücadele ruhunu sahaya yansıttığımız sürece rakip bizim için fak etmiyor. İçeri ya da dışarı maçı olması da bizim için fark etmiyor. Biz her maça aynı düşünceyle, aynı mantaliteyle çıkıyoruz. Kesinlikle hedefimiz Denizlispor deplasmanından da 3 puanla dönmek.”

“İyi bir ivme yakaladık”

Oyuncuların ligin ilk iki haftasında ortaya koydukları mücadele, istek ve hırslarının kendilerini memnun ettiğini dile getiren Ravcı, aynı mücadele, hırs ve isteğin Denizlispor maçına da yansıması halinde deplasmandan iyi bir sonuçla döneceklerine inandıklarını belirtti.

“Diğer takımlar bizim için şu anda kapalı bir kutu”

Ravcı, takımın iyi bir ivme yakaladığını ifade ederek, “Ligde sadece iki hafta geçirdik. Diğer takımlar bizim için şu anda kapalı bir kutu. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmıyor. Ama biz iyi durumdayız. Moral, motivasyon açısından da oldukça iyiyiz. Bunu sahaya yansıttığımız sürece bütün rakiplerimize karşı başarılı olacağımızı düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.