SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Okan Buruk: Cep telefonu görüntüleriyle rakipleri analiz etmeye çalışıyoruz

Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, TFF 1. Lig'de yayıncı kuruluşun olmaması nedeniyle rakipleri analiz etmekte zorlandıklarını ve bunu cep telefonu görüntüleriyle yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Güncellenme: 14:18, 07/09/2016
Okan Buruk: Cep telefonu görüntüleriyle rakipleri analiz etmeye çalışıyoruz

Göztepe Adnan Süvari Tesisleri'nde yeni transferleri Adis Jahovic ile basının karşısına geçen Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, TFF 1. Lig’in 2. haftasında oynadıkları Altınordu maçını kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Artık Altınordu maçını unutmaları gerektiğini ifade eden Buruk, “Yeni bir maç geldi. Ligin çok başındayız ve bu maçtan dolayı kendimizi çok farklı bir yere koymamız gerekiyor. Ama iyi oyunumuzun bize güven verdiği bir gerçek” dedi.

Balıkesirspor'un ilk 2 maçını kaybeden bir takım olduğunu hatırlatan Buruk, “Ligin başında her takım kazanıp kaybedebilir. Çok geniş bir kadroları yok ama iyi bir on biri olan bir takım, iyi de bir hocaları var. Özellikle hücum hattında çok önemli oyuncuları var. Deplasmanda sabırlı oynamamız gereken bir maç. Her maçı kazanmak için çıkıyoruz. Kiminle nerede oynarsak oynayalım ilk hedefimiz kazanmak” diye konuştu.

“Umarım canlı yayın işi en kısa zamanda çözüme kavuşur”

Daha agresif oynayan, koşan bir takım oluşturmak istediklerini anlatan başarılı teknik adam, “İki maçımızda da önde oynayan ve pozisyona giren bir takım göstermek istedik. Bunu da kanıtladık diye düşünüyorum. Pozisyonlarımızın büyük çoğunluğu ikinci yarılarda oldu. Rakibe oyunumuzu kabul ettirdik ve üstünlük kurduk. Topu ne kadar çok rakipten alırsak bu bizim için olumlu olacaktır. Coşkulu bir oyun oynamak istiyoruz. Oyuncularımız da hem antrenmanlarda hem maçta bunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Rakiplerini analiz ederken çok zorlandıklarını ifade eden Okan Buruk, “Rakipleri tanımıyoruz. Cep telefonu görüntüleriyle ya da internetten bulduğumuz görüntülerle rakipleri analiz etmeye çalışıyoruz. Umarım bu canlı yayın işi en kısa zamanda çözüme kavuşur” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:15,