SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink Bey’e inanın

Mütevazı insanlar hep kaybetmeye mahkûm olmamalı. Adam yıllık 150 bin Euro maaş alırken, gel şu takımın başına geç dediler. Tamam dedi kolları sıvadı. Hamza Hamzaoğlu ve Mustafa Denizli'nin el ele uçuruma yuvarladıkları dağılmış bir yığını derledi toparladı yeniden takım yaptı. Kâğıt üzerinde kendisinden çok daha alternatifli ve güçlü rakibini kupa finalinde taca çıkardı. İki yıla çıkacak muhtemel

Avrupa cezasını minimumda tuttu. Sonra yine kenara çekildi. 2 ay boyunca sağda solda teknik adam arandı, bulunamadı. Gel Riekerink Bey dediler. Hiç mırın kırın etmedi, kolları sıvayıp, takımını hazırladı. Şampiyon takımın elinden Süper Kupa'yı da kaptı. Düşük maliyetli isimlerle takımın takviyesine destek verdi. Bana yıldız alın diye diretmedi. Lige 2 maçta 6 puanla girdi ve gelecek için de umut vaat ediyor. Galatasaray için enseyi karartanlar kenara çekildi. Taraftar ile takım arasındaki bağ yeniden kuvvetleniyor. Ama bu yetmez; Galatasaray'a bu kadar huzur batar ve birileri devreye girer!

ROTA DEĞİŞEBİLİR!

Milli Takım Avrupa Şampiyonası'nda hüsran yaşadı. Takımın oynadığı rezil futbol, prim kavgası ile ört bas edildi. Başarısızlıkta asıl sorumlu kişi, futbolcularını milletin önüne atarak yine kahraman rolünü kimseye bırakmadı. Ve şimdi alttan alttan bir kaos rüzgârı üfleniyor. Galatasaray kendi yolunda emin adımlarla yürürken. Milli Takım'ın en hayati maçı öncesi ve sonrasında Terim'e Galatasaray soruluyor. Rüzgâr nasıl estiyse; “Söz konusu Milli Takımsa” diye başlayan hamaset rol değiştiriyor. ‘Eski kulübüm değil kulübüm' oluyor. Çünkü zemin bu kez Milli Takım yörüngesinde kayganlaştı. Yine rota değişebilir! Söz konusu Galatasaray ise isimler sadece ‘elemandır' ve bazen rol değiştirirler ya da rol çalarlar. Bazen de çıkarları gereği kaçmak için her yolu denerler.

Galatasaray'ın karakterli oyuncuları da kendilerini derleyen toparlayan Mütevazı Riekerink Bey'e umarım ihanet etmez ve şu dönemdeki maçlara çok daha motive olarak, suni değişim rüzgârlarını dindirirler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek