SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hedef 117 kilometre Fenerbahçe!

Takımın bir maçta kat ettiği kilometrenin 117’nin altına düşmemesi gerektiğini düşünen Hollandalı teknik adam, çıtayı Avrupa seviyesine çıkardı. Yetersiz kalan futbolculara ek idman programı veriliyor.

Güncellenme: 08:12, 07/09/2016
Hedef 117 kilometre Fenerbahçe!

Ligin başlamasına kısa bir süre kala takımın başına getirilen F.Bahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı. Takımdaki kondisyon sıkıntısından yana dert yanan

Advocaat, sahada yürüyen futbolcu istemiyor. Advocaat oyuncularından rakiplerini daha önde karşılamalarını, ikinci bölgede rakipten kazanılan toplarla hızlı hücuma çıkarak gol bulmalarını istiyor.

Tecrübeli teknik adam takımın koşu mesa- fesini ortalama 117 km'ye çıkarmayı hedefliyor. Ligde başarılı olmak için ortalamayı Avrupa seviyesine çıkarmaya çalışan Advocaat, futbolcuların antrenmandaki performansını da yakından takip ediyor. Oyunculara bağlanan bir aparatla GPS sistemiyle sinyaller toplanıyor. Nabız atımları, süratleri, koştuğu mesafeler belirleniyor. Ayrıca yetersiz kalan isimlere ek programlar veriliyor.

BURSA DÖNÜM MAÇI

Ligin ilk 2 haftasında 5 puan bırakan F.Bahçe, sezonun en kritik maçına çıkıyor. Bursa karşısında o- lası bir puan kaybı ile daha 3. haftadan derin bir yara alacak olan sarı-lacivertliler önlemlerini almaya başladı. Seyircisinin de desteğiyle sahadan 3 puanla ayrılıp, zirve yarışına dahil olmak isteyen sarı-lacivertliler, rakibinin detaylı bir analizini yaptı. Advocaat hücumcu bir kadroyu sahaya sürecek.

AMK / GAZETE