SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta hedef 500 bin forma satışı!

SÖZCÜ'ye konuşan Kartal Yuvası mağazalarından sorumlu Beşiktaş yöneticisi Hüseyin Mican, korsan ürünlere karşı açtığı savaşta taraftardan destek istedi.

Güncellenme: 09:12, 07/09/2016
Beşiktaş’ta hedef 500 bin forma satışı!

Beşiktaş’ın Kartal yuvalarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Hüseyin Mican, korsan ürünlere karşı mücadelesini SÖZCÜ'den Ali Aydın'a anlattı. Kulübün en önemli gelir kaynaklarından lisanslı ürün satışını arttırmak için korsana savaş açtığını belirten Mican, “Yasal boşluktan yararlanan korsancıları yakın takibe aldık. Savcılıktan alınan toplatma kararını bir kez uygulayabiliyorsunuz. Maç öncesi toplatsanız, maç sonu yapamıyorsunuz” dedi. Çözüm içinse taraftarı adres gösterdi.

Taraftara Kartal Yuvası'ndan lisanslı ürün almaları konusunda yaptıkları çağrıların yanı sıra Beşiktaş Belediyesi'nden de destek beklediklerini belirten siyah beyazlı idareci, bu sayede stat çevresindeki toplatma işini ‘kaldırım işgal'ine dayandırıp çözebileceklerini dile getirdi. Hüseyin Mican, Kartal Yuvası'nda fiyatı 155 TL iken internette 30-40 TL'ye satılan tüm formaların tamamen korsan olduğunu ve taraftarların korsan ürünlere tepki göstermeleri gerektiğini söyledi.

Lisanslı ürünü daha caziphaline getirmek için stat çevresinde Kartal Yuvaları çalışanları tarafından 10 TL'ye atkı satışına başlayacaklarını ifade eden Mican, korsanla savaşta Türkiye'de ilk kez ‘hologram' uygulamasını kullanacaklarını da aktardı. Bu uygulama sayesinde taraftarlar, cep telefonlarını satın aldıkları ürünün üzerine tutarak sahte olup olmadığını öğrenebilecek ve ihbarda bulunabilecek. Sistem, başvuru yapılmasa bile ihbar hattına otomatik olarak konum bildirimi de gönderecek.

FORMA SATIŞLARI YÜZDE 75 ARTTI

  • Forma satışları geçen sezona oranla ilk 3 aylık dönemde yüzde 75 daha fazla. Bu sezon hedefimiz 500 bin forma satmak.”
  • “78 olan mağaza sayısını 2016-17 yılları arasında özellikle Anadolu'da atılım yaparak 100'e çıkarmayı hedefliyoruz.”
  • “Kartal Yuvası açamadığımız yerlerde ‘corner' tarzı satışlar yapacağız. 35 nokta belirledik.”
  • “Almanya merkezli bir depo açılacak ve yurtdışındaki taraftarlara ürünleri buradan göndereceğiz.
  • “İlerleyen zamanda Almanya'nın büyük kentlerinde mağazalarımız açılacak.”
  •  “İnternette görülen tüm ürünlerin bütün mağazalarımızda olmasını sağladık. “2015-16'yı 65 milyon TL ciro ile kapattık. 2016-17'de hedefimiz 100 milyon TL. Bu rakama ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yok.”