SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osmanlıspor’dan transfer yapma tüyoları

Osmanlıspor Yöneticisi Cenk Karayel, Osmanlıspor'da transferin dünyadaki liglerin başlaması ile start aldığını ve devam ettiğini söyledi.

Güncellenme: 15:35, 06/09/2016
Osmanlıspor’dan transfer yapma tüyoları

Doğan Haber Ajansı’na (DHA) transferlerle ilgili açıklamalarda bulunan Osmanlıspor Yöneticisi Cenk Karayel, yurt dışındaki scout ekibinin ilettiği bilgiler ve teknik direktör Mustafa Reşit Akçay’ın onayı ile kulüp oyun tarzı ve modern futbol gereklerini göz önünde bulundurulduğunu söyledi.

Karayel, şu açıklamaları yaptı: ”Şu an itibari ile Osmanlıspor’ un her mevkide arayışları ve gözlemleri devam etmekte. Sezon içindeki performanslar ve ihtiyaçlar doğrultusunda hocamız Mustafa Reşit Akçay’ın herhangi bir mevki için oyuncu ihtiyacı hissederse masasına her mevki için minimumum 2 isim koyabilecek bilgiye ve isimlere sahibiz. Yaptığımız işin adı transfer olsa da biz bu işe kadro mühendisliği diyoruz. Çünkü bu mevkilere gelecek isimlerin diğerlerine uyum göstermesi gerekiyor. Tabii ki bu transferler her ne kadar hocamızın raporu doğrultusunda olsa bile finansal boyutu yönetim, teknik kısmı ise teknik heyetin ortak kararı ile birleşmek durumunda. Biz transferin sadece para ile değil bir o kadar da mesai harcanarak yapıldığını tecrübe ettik. Takım içinde ki dengeleri bozmamaya çalışmanın da yaptığımız her transferin başarılı olma ihtimalini artırdığına inanıyoruz.”

“AVRUPA LİGİ’NDE ALDIĞIMIZ HER GALİBİYET TÜRK FUTBOLUNUN ALDIĞI GALİBİYETTİR”

Bu sezonun zorlu olacağına inandıklarını ifade eden Cenk Karayel: ”Bizim hem Avrupa hem de Spor Toto Süper Lig’deki yolumuzun yönünü belirleyecek. İsmimizin omuzlarımıza koyduğu yük büyük ancak biz bu görev için her türlü fedakarlığa hazırız. Türk menşeili bir Avrupa kulübü olabilmek için kısa ve uzun vade de planlarımız hazır. Yönetim ve teknik ekip olarak çalışıyoruz. Avrupa Ligi’nde aldığımız her galibiyet Türk futbolunun aldığı galibiyettir” dedi.