SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde Samsun’da gerçekleşen Minik Erkekler Sutopu Türkiye Şampiyonası sona erdi. 25 takım ve 375 sporcunun mücadele ettiği şampiyona sonunda A Klasman’da ENKA Spor Kulübü şampiyon olurken, Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü 2’nci, Adalar Su Sporları Kulübü ise 3’üncü oldu. B Klasman’da ise 9 Eylül Üniversitesi Spor Kulübü zirvede yer alırken, 35 Sutopu Yüzme Spor Kulübü 2’nci, Tofaş Spor Kulübü de 3’üncü oldu.

Atakum Olimpik Yüzme Havuzu ve Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen müsabakalarda yarışan sporcuları kutlayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:

“Birçok organizasyona ev sahipliği yapan Samsun, bu kez de minik sutopu sporcularına ağırladı. Sporcularımızın ve antrenörlerimizin hem Samsun şehrinden, hem de tesislerimizden güzel anılarla memleketlerine döndüklerini ümit ediyorum. Özellikle minik yaş kategorilerindeki sporcularımızın gelişimlerini en üst seviyede sürdürebilmeleri adına bakanlık olarak büyük gayret gösteriyoruz. Çünkü minik yaş kategorilerindeki sporcularımız ülke sporumuzun geleceği konumundadır. Gelecek yıllarda ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında temsil edecekler. Katıldıkları her organizasyonda Ay Yıldızlı formayı başarı ile temsil edebilmeleri adına bizler de üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız.”