SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan İtalya Serie A takımlarından AC Milan’a transfer olan Jose Sosa, yeni takımında mutlu. Milan’da oyun kurucu olarak görev alacağını söyleyen Arjantinli yıldız, bu görevin çok kritik olduğunu ve adapte olmak için sürekli olarak teknik direktörü Vincenzo Montella ile istişare yaptığını söyledi.

La Gazzetta dello Sport’a röportaj veren Tangocu şu ifadeleri kullandı:

“Model aldığım oyuncu Juan Sebastian Veron. İnanılmaz bir oyuncuydu. Estudiantes’te ve diğer takımlarda öyleydi. Bu pozisyon için en iyi örnek o. Oyun kurucu olmak için çok iyi bir karakterinizin olması gerekiyor. Oyunu inşa etmek ve tempoyu belirlemek için doğru kararlar almalısınız. Oyun kurucunun problemi tamamen taktiksel.”

“Oyun kurmak için sürekli top almanız gerekiyor ve ileriye çıkıp bir şeyler denemek için yeterli gücünüz olmalı. Daha çok hücuma katkıda bulunacak bölgelerde ofansif oynadım. Burada dikkatli olmalıyım, geriye kalıp ileri çıkma konusunda dorğu kararı vermeliyim. Bunu antrenörümüz Vincenzo Montella ile konuşuyorum.”

“Hazırlık maçı da olsa Milan’da oynamak çok güzel bir his ve gurur. 90 dakikay ısorunsuz çıkarmam için fiziksel olarak kendimi geliştirmeliyim. Takımın sistemine adapte olmak için her gün çalışıyorum.”

SporHD.com