SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetenlerince ‘Yeniden yapılanma sürecine girildiği' söylenen Trabzon'da işler planlandığı gibi gitmiyor. Kâğıt üzerinde birçok şey yeni olsa da işleyiş farklı değil… Başkan Usta takımının başına denenmiş ama çok tecrübeli bir isim olan Ersun Yanal'ı getirip işlerini kolaylaştırmaya çalışsa da evdeki hesap çarşıya uymadı.

Özellikle transferlerde sıkıntılar yaşandı. Eldekileri düşünmeyen Yanal ve ekibi Cardozo, Cavanda, Douglas ve Yatabare'yi kapının önüne koydu. Sağ bek sıkıntısına rağmen Cavanda gönderildi. Golcü yokluğunda Cardozo ve Yatabare kampa bile götürülmedi. N'Doye'ye göstermelik bir şans verildi. Bu oyuncular yok pahasına elden çıkarıldı. Gidenlerin yerleri ise doldurulamadı. Yabancılar kampı iyi geçiremedi. Castillo, Onazi ve Durica ilk iki maçta 11'de yer bulurken Bero, İbanez ve Suk kulübeye hapsoldu.

Asıl konu ise Ersun Yanal'ın özel uçakla ayağına kadar gidip, değerinin iki katı para verdiği Erkan Zengin'i takımda tutmaması! Üstelik şampiyonluk yaşamış bir takımı değil de bir alt ligi tercih etmesi izah edilmeli. Yanal'ın Erkan ile birlikte bir fındık sepeti para verip aldırdığı Aytaç'ın ilk iki haftada kulübeye hapsolması da bir başka ilginç konu…

Uyum sorununu yok etmek için de zamana ihtiyaç var. O zaman içerisinde atı alan Yoroz burnunu çoktan geçmiş olur! Sonuç olarak Trabzon'un transferlerinden takıma katkı yapan savunmada biraz biraz Durica ve attığı iki golle K.Paşa maçında üç puanı kazandıran, G.Antep maçını tamamlayamayan Onazi var. Diğerleri ise kapalı kutu. Kolay müsabakalarda tablo buysa zorluk derecesi yüksek maçlardaki tabloyu herkes gibi ben de merak ediyorum.