SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, Radyospor’da Özgür Sancar ile yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Transfer sürecini değerlendiren Nazifoğlu, Türkiye Futbol Diretktörü Fatih Terim’e de destek çıktı.

Fatih Terim ile görüşmediklerini belirten Levent Nazifoğlu “Fatih Terim, bu kulübün divan kurulu üyesi. Fakat flört ediyorlar, görüşüyorlar gibi haberler yanlış, ne hoca tarafından, ne bizim tarafımızdan hocayla ilgili bir tasarruf yok. Hocaya da bize de haksızlık yapılıyor” dedi.

Transfer döneminde Fenerbahçe’de forma giyen Mehmet Topal ile ilgilendiklerini belirten Nazifoğlu “Mehmet Topal'la Fenerbahçe anlaşamasa da ilgilenecektik, bizden izin istedi. Öyle ufak bir görüşme yaptık, kendileri anlaştılar hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

LASSANA DIARRA KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ

Galatasaray’ın uzun süre gündeminde yer alan Fransız orta saha oyuncusu Lassana Diarra’nın neden transfer edilemediğini de anlatan Nazifoğlu şunları söyledi:

Ben hiçbir zaman ülkemizdeki koşullardan dolayı yabancı oyuncular gelmiyor diye bir cümle kurmadım. Bizim ülkemiz çok güvenli, bunda hiçbir problem yok. Lassana'nın buraya gelmeme sebebi güvenlik değil. Bizim için soru işaretleri olan bölümler oldu. Orada bir ceza var, nasıl anlaşıyorlar soru işaretiydi. Ay ay ödemek istedik, onlarsa peşin para istediler. Kontratını feshediyoduk ancak, oynama yasağı geliyordu. Böyle bir riske giremezdik.”

SNEIJDER’E ÖVGÜ

Selçuk İnan ve Wesley Sneijder ile sorun yaşadıklarını yalanlayan Nazifoğulları, şu değerlendirmelerde bulundu:

Sneijder müthiş, genç oyuncu gibi çalışıyor. Muslera da aynı şekilde… Selçuk dışarıda kalacak demek, yanlış. Orada bir forma savaşı yaşanacak ama Selçuk'un şansının daha az olduğunu düşünmüyorum. Selçuk uzun süredir burada, ilk geldiği sene çok iyiydi. Her sene taraftar daha iyisini istiyor ancak her sene böyle iyi oynamak zor! Ne olursa olsun, Selçuk bizim kaptanımız, bir problemimiz yok!”

Yayınlanma Tarihi:16:20,