SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Yönetimi’nden flaş karar: Cezalar ertelendi

Galatasaray yönetimi, futbolculara disiplinsiz hareketleri nedeniyle kesilen yüksek meblağlı cezaları süresiz olarak erteledi.

Güncellenme: 10:44, 05/09/2016
Galatasaray Yönetimi’nden flaş karar: Cezalar ertelendi

Galatasaray yönetiminin, geçtiğimiz sezon sonunda başta Hollandalı yıldız Wesley Sneijder olmak üzere birçok futbolcuya kestiği ve büyük bir krize yol açan astronomik orandaki cezaları tahsil etmediği ortaya çıktı.

Wesley Sneijder'a gördüğü kartlar ve yönetimi hedef alan açıklamaları nedeniye toplam 2.3 milyon Euro ile en yüksek cezayı kesen yönetimin, bu cezayı süresiz olarak ertelediği, sezonun ilk ödemesini kesintisiz olarak alan Hollandalı yıldız oyuncunun da bu kararı memnuniyetle karşıladığı öğrenildi.

05 Eylül 2016Galatasaray yüzde 67 şampiyon… Kayserispor maçı…Son 10 yılda 3 kez 3’te 3 ile başlayan Galatasaray, bunların 2’sinde mutlu sona ulaşmayı başardı. Galatasaray bu hafta da kazanırsa hem zirvedeki yerini koruyacak hemde rakamlara göre şampiyonluğun favorisi olacak.İlgili Haberi Oku

SNEİJDER'IN YÜZÜ GÜLDÜ

Geçtiğimiz hafta babası ve menajeri ile birlikte başkan Dursun Özbek'le Florya'da yediği özel yemekte, bu kararın mutluluğu da yüzüne yansıyan Sneijder'ın, yönetimle arasındaki tüm buzları erittiği kaydedildi. Haber Türk’te yer alan habere göre; Hatırlanacağı üzere geçen sezon sonunda kesilen ve soğuk duş etkisi yaratan cezalar, yeni sezon öncesi Florya'da büyük bir huzursuzluğa neden olmuştu. Yıllık kazancı olan 4.5 milyon Euro'luk ücretinin 2.3 milyon Euro'su ceza yoluyla kesilmek istenen ‘Sniper', yönetimin ‘ücretini indir' önerisini de kabul etmemiş, oğlunun vaftiz törenini öne sürerek hazırlık çalışmalarına geç katılmıştı.

05 Eylül 2016Galatasaray`ın yeni transferi Nigel de Jong hazır kıtaTeknik Direktör Jan Olde Riekerink'in Kayseri deplasmanında sahaya ilk 11'de sürmeye hazırlandığı Nigel de Jong, hazırlık maçında sergilediği performans ile tam not aldı.İlgili Haberi Oku

FIFA RESTİ ÇEKİLMİŞTİ

Yönetimin gönderdiği tebligatlara karşı tıpkı Sneijder gibi menajerleri aracılığıyla FIFA restini çeken birçok futbolcu, cezaların tahsis edileceği belirtilen yeni sezonun ilk transfer taksitlerini beklemeye başlamıştı. Ancak korkulan olmadı ve Dursun Özbek yönetimi bu kararını erteleyerek, yeni ve büyük bir krizin önüne geçmeyi başardı. Oyunculara yıllık ücretlerini her sezon 10 eşit taksite bölerek ödeyen Sarı-Kırmızılı yönetimin cezayı süresiz olarak ertelemesi, Florya'da büyük bir sevinç yarattı.

Yayınlanma Tarihi:09:40,