SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego Milito’dan mükemmel hareket… Santiago Fretes artık yürüyecek

Sahayı göremeyen arkadaşına maçı izlemesi için koltuk değneğini veren Santiago Fretes'in futbol aşkı engelleri aşmaya devam ediyor.

Güncellenme: 12:24, 05/09/2016

Dünya onu Diego Milito’nun jübilesini izlemeye çalışan arkadaşına sahayı görsün diye koltuk değneğini veren çocuk olarak tanıdı. Bir bacağı olmayan Santiago Fretes’in yürekleri ısıtan hareketi yukarıdaki kareyle gündeme oturdu ve herkese futbolun birleştirici gücünü hatırlattı.

Fotoğrafının gündeme oturmasıyla kahramanı Diego Milito’yla tanıştı küçük Santiago ve yaptığının kendisi için çok sıradan bir şey olduğunu anlattı: “Ben her zaman böyle maç izliyorum” diyen futbol aşığı çocuk “Arkadaşım sahayı göremediği için zıplıyordu, ben de fazladan ayak değneğimi ona verdim” sözleriyle anlattı karenin hikayesini.

Santiago yalnızca kahramanlarıyla tanışmakla kalmadı. Kısa sürede kendisi de futbol severler arasında bir kahramana dönüştü. Goal.com’un haberine göre; 10 yaşındaki çocuğun futbol oynarkenki görüntüleri de kısa bir süre sonra sosyal medyayı sardı. Santiago kısa sürede Arjantin’deki futbol aşkının bir sembolü oldu. Ancak bu küçücük karenin başlattığı hikaye burada da kalmayıp Santiago’nun hayatını tamamen değiştirdi: Futbol aşkı ve yardımseverliğiyle başlayan değişim, Santiago’ya biyonik bir bacak getirdi. Kahramanı Diego Milito ve taraftarı olduğu Racing Club’ün yardımıyla Santiago artık koltuk değnekleri olmadan hayatına devam edebilecek.

fretesss

Yayınlanma Tarihi:12:07,