SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilimsel Fenerbahçe!

Fenerbahçe'de Vitor Pereira’nın ardından göreve gelen Dick Advocaat’ın antrenman temposu ile adale ve kasık sakatlıklarının yaşanmaması, camianın ve taraftarların yüzünü güldürdü.

Güncellenme: 08:10, 05/09/2016
Bilimsel Fenerbahçe!

Vitor Pereira döneminde Fenerbahçe sık sık yaşanan adale sakatlıklarıyla gündeme geliyordu. Bu da Portekizli teknik adamın antrenman sisteminden kaynaklanıyordu. Sarı-lacivertli takımda sezon başındaMehmet Topal, İsmail Köybaşı, Emenike, Josef ve Van Persie sakatlık yaşamıştı. Ardından Dick Advocaat göreve geldi, antrenman sistemi değişti. İdman sürelerinin uzaması ve temponun artmasına rağmen takımda bugüne kadar adale ve kasık sakatlıkları yaşanmadı. Yaşanan sakatlıklar ise darbelerden kaynaklandı.

05 Eylül 2016Moussa Sow`un Fenerbahçe`ye dönüş planıFutbolu Fenerbahçe’de bırakmak isteyen Senegalli forvet Moussa Sow, BAE kulübü Al Ahly'den bonservisini 6 milyon Euro'ya almak ve sözleşmesini feshetmek için girişimlere başladı.İlgili Haberi Oku

BİLİMSEL ÇALIŞMA

Bu gelişmede Advocaat'ın antrenman yaptırırken sağlık heyetiyle koordineli bir şekilde çalışması ve sağlık heyetinin uyarılarını da dikkate alması önemli rol oynadı. Pereira sağlık heyetini dikkate almıyordu. Advocaat'ın antrenmanlarında futbolcular GPS ile takip ediliyor. Aşırı yorgunluk ve zorlanma gibi bir durum söz konusu olduğunda cihaz alarm veriyor ve teknik heyet tarafından bu futbolcuya özel program uygulanıyor. Aktif dinlenme antrenmanı yaparak futbolcunun tekrar toplanması sağlanıyor.

04 Eylül 2016Advocaat Fenerbahçe`yi baştan yaratıyorPereira ve yardımcılarının aksine Dick Advocaat göreve gelir gelmez takıma hemen performans testleri yaptırdı ve futbolcuların durumunu görmek istedi.İlgili Haberi Oku

KAS YAPILARI TAKİPTE

Antrenmanlarda ön ve arka bacak kasları, baldırlar ve ayak bilekleri kaslarını geliştirici çalışmalar yapılıyor. Oyuncuların bireysel güçleri ve performansları yakından takip ediliyor, eğer oyunculara fazla yüklenme yapılmışsa bu kez hafif çalışmalar yaparak sakatlıkların önüne geçmeye çalışılıyor. Sağlık heyeti oyunculara çeşitli testler uyguluyor, bu testler sonucunda her oyuncunun hangi kas yapısı zayıfsa o bölgenin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yaptırılıyor.