SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın İspanya Ligi takımlarından Spar Citylift Uni Girona'dan transfer ettiği Sırp oyuncu Adrijana Knezevic, sağlık kontrollerinden geçti.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Adrijana Knezevic'in sağlık kontrollerinin ardından takım çalışmalarına katılacağı ifade edildi.

Geçtiğimiz yıl İspanya Ligi'nin normal sezonunu 3. sırada tamamlayan, ligde ve İspanya Kupası'nda final oynama başarısı gösterek Spar Citylift Uni Girona'da geçiren Adrijana Knezevic 1987 doğumlu, 1.84 boyunda ve kısa forvet pozisyonunda oynuyor.

Avrupa'nın birçok liginde farklı takımlarda oynayan Adrijana Knezevic geçtiğimiz sezon Uni Girona'nın hem ligte hem de kupada kazandığı başarılarda ve Euroleague'de önemli işler yaptı ve başarılı bir sezon geçirdi. Kariyerinin uzun bir döneminde altyapılardan itibaren basketbolun lokomotif ülkesi Sırbistan Milli Takımı'nın formasını çeşitli seviyelerde giyen Knezevıc geçen yılı ligde 7.4 sayı, 4 ribaunt ve 1.2 asist ortalamalarıyla, Euroleague'de ise 7.6 sayı, 3.6 ribaunt ve 1.4 asist ortalamalarıyla istikrarlı bir sezon geçirdi.

Adrijana Knezevic: “Hayalimi gerçekleştireceğim takımda olmaktan mutlu ve heyecanlıyım”

Sağlık kontrolleri sonrası duygularını paylaşan Adrijana Kzenevic, Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ile Türkiye Lig'inde oynayacak olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Adrijana Knezevic, “Geçen sezon İspanya liginde oynuyordum ve menajerim bana Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’na gelmeyi söylediği zaman benim için büyük sürpriz oldu. Bunu pozitif bir sürpriz olarak değerlendiriyorum, çünkü Türkiye Ligini seviyorum ve hayranlık duyuyorum. Bu transfer benim hayalimi gerçekleştirmemi sağladı. Bu yüzden çok mutluyum. Beni transfer ederek hayalimi gerçekleştirmeme vesile olan yöneticilere şükranlarımı sunuyorum. Bu sezon, takım çalışmalarında ve her maçta maksimum performansımı sergilemek istiyorum. Aynı zamanda takımımızın da maksimum performansını sergilemesi için yardımcı olacağım. Takımımızın geçen sezondan daha iyi olacağına inanıyorum. Takım çalışmalarına başlayacak olmaktan dolayı da heyecanlıyım” dedi