SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City Galatasaray’a Denayer mektubu göndermiş!

Manchester City’nin Galatasaray’a gelmek isteyen Jason Denayer’e neden engel olduğu ortaya çıktı. City, 26 Kasım 2015’te sarı-kırmızılılara bir mektup gönderip, stoper olan oyuncusunun sağ bekte oynatılmasına tepki gösterdi.

Güncellenme: 11:58, 04/09/2016
Manchester City Galatasaray’a Denayer mektubu göndermiş!

Galatasaray’ın 1 yıl daha kiralamak istediği Jason Denayer'da aslında iplerin geçen yılın kasım ayında atıldığı ortaya çıktı. Manchester City, 26 Kasım 2015'te Denayer için Galatasaray'a ihtar mektubu gönderdi. Mektubun sebebi ise çok ilginçti. İngiliz kulübü Galatasaray’ı, Denayer'in gelişimi açısından yanlış mevkide oynatıldığı konusunda ikaz etti. Çünkü City, gelecekte oynatmayı düşündüğü Denayer'i stoper koşuluyla sarı-kırmızılılara kiralamıştı.

31 Ağustos 2016Levent Nazifoğlu`ndan Denayer açıklaması!İlgili Haberi Oku

SCOUT EKİBİ ADIM ADIM İZLEDİ

Hürriyet’in haberine göre; Ancak stoperde Hakan Balta iyi bir performans ortaya koyunca Hamza Hamzoğlu, Belçikalıyı uzun süre sağ bekte oynattı. Bu durum da oyuncusunu scout ekibiyle sürekli takip eden City yönetiminin tepkisini çekti. 25 Kasım 2015'teki Şampiyonlar Ligi maçında da Denayer, sağ bek oynatılınca bir gün sonra City, kulübe mektup yolladı. Mektupta şunlar yazıldı:

Denayer, geleceğin en önemli stoper adaylarından. Neden sağ bekte oynatıyorsunuz? Futbolcumuzun kendisini geliştirmesini engelliyorsunuz.

Galatasaray, bu sezon da Belçikalıyı kiralamak istedi, ama City'nin yeni hocası Pep Guardiola da yönetimin tavrına destek çıkıp, bu transfere izin vermedi.