SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lassana Diarra 150 bin Euro’luk 2 araba istemiş

Galatasaray'ın transferi için büyük çaba sarf ettiği Lassana Diarra, sarı-kırmızılı kulübe aşırı taleplerde bulundu. Nazifoğlu, bunu katıldığı bir televizyon programında açıkladı.

Güncellenme: 11:39, 04/09/2016
Lassana Diarra 150 bin Euro’luk 2 araba istemiş

Galatasaray’da futbol takımından sorumlu yönetici Levent Nazifoğlu, açıklamalarda bulundu. Lassana Diarra’nın yönetimden istediklerini anlatan sarı-kırmızılı yönetici, 31 yaşındaki futbolcunun enteresan isteklerini açıkladı.

İşte Levent Nazifoğlu’nun sözleri:

“Bu göreve geldiğimizde, alternatifli bir kadro oluşturmak istiyorduk. Futbolcunun her zaman alternatifi olması lazım. Olmadığı zaman kendisini rahat hissediyor. Alternatifler yarattık. Takımda kimsenin yeri garanti değil. Herkes formayı almak için çalışmak zorunda. Şimdi herkes genç çocuklar gibi çalışıyor. Biz de mutlu oluyoruz böyle görünce. Arkadaşlık da had safhada.”

“Biz Riekerink ile çok iyi arkadaşız. Benim hemen hemen 6-7 saatim geçiyor Florya’da. 1-2 saati mutlak Riekerink ile beraber oluyor. O da çok memnun. Futbolculara da hakim Riekerink. Acayip bir disiplin var takımda. Bu bizi çok mutlu ediyor.”

LASSANA DIARRA’NIN ‘İLGİNÇ’ İSTEKLERİ

“Diarra ile para konusunda Lokomotiv Moskova ile anlaşmıştık. Diarra’nın bir ceza yeme ihtimali var. Cezayı ödemezse lisansının iptali konusu var. Biz Diarra’ya aylık aylık ödeme yapmak istedik. Çünkü, FIFA’dan ceza yerse kendimizi garanti altına almak istedik. Kulübümüz mağdur olmasın istedik. Bunu kabul etmediler. Bizim “Olmazsa olmaz” dediğimiz şartımız buydu. Bir de çok garip istekleri oldu. Diğer futbolculara vermediğimiz birçok şeyi ona verdiğimiz zaman alınganlık yaratacaktı. “Ben 30 bin euroluk bir ev istiyorum” diyordu. 2 tane 150 bin eurodan aşağı olmayacak araba talep etti. Kendisini biz istemedik. Bunları pazarlık konusu bile yapmadık. Garip isteklerdi.”

TIOTE, DIARRA VE DE JONG KONUSU…

“De Jong ile görüşüyorduk. Aniden devreye girmedi. Son konuşmamda Tiote ve Diarra’nın durumu belli değil dediğim zaman Nigel de Jong da vardı olabilecekler arasında. Tiote’de tam bir sakatlık değil de, ileride sakatlık olabilecek şeyler vardı. Doktor sakıncalı gördü. Biz de doktorumuzun raporuna uyduk. Tiote illa olacak bir şey yoktu zaten. De Jong ile görüşüyorduk, bazı pürüzler vardı. De Jong da bazı fedakarlıklar yaptı. Zaten, bana göre her zaman daha öndeydi.

Melo ile De Jong’un stilleri, hırçınlıkları birbirine benziyor. Melo’nun daha fazla önde olduğu özellikleri var. Fakat, De Jong daha teknik. Melo, De Jong’tan daha çabuktu. Çok renkli bir kişilik, taraftarlar çok sevecek.

Bu tip oyunculara önlem alamazsınız. İçlerinden geldiği gibi oynuyorlar. Müdahale etme şansınız olmuyor. Melo’dan daha akıllı gibi geliyor bana. ”

 

Yayınlanma Tarihi:11:15,