SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kanada’da Atiba Hutchinson’ın, her yıl ülkenin en iyi sporcusuna verilen Lou Marsh ödülüne aday gösterilmemesi sonrasında Kanada Milli Takımı’nın kaptanı, Ottawa Fury forması giyen ve Avrupa’da Hannover ile Deportivo gibi kulüplerde de oynamış Julian de Guzman’dan ilginç açıklamalar geldi.

Atiba’nın Avrupa’nın her kulübünde oynayabilecek bir oyuncu olduğunu belirten De Guzman, “Bazı çılgın şeyler söyleyeceğim. Hutchinson başardığı her şeyi Kanada pasaportu ve Kanada formasıyla başardı. Ülkesine sadık bir oyuncu oldu. Kulübü ve ülkesi için yaptıkları göz önüne alındığında, Avrupa’nın her kulübü onun peşinde olmalı. Bunu benim söylememe bile gerek yok” dedi.

“ATIBA’YA SAYGISIZ TEKLİFLER YAPILDI”

Tecrübeli oyuncunun Amerika’dan ‘düşük’ teklifler aldığını belirten 35 yaşındaki isim, “Bir MLS kulübünden 6 milyon dolar sözleşme alabilmeli. Bunu neden alamadığını anlamıyorum. Amerika’dan teklifler aldı, ancak bunlar saygısız tekliflerdi. Neden bizim ülkemizdeki 3 tane MLS takımı, Hutchinson gibi bir oyuncuya sahip çıkmıyor” diye konuştu.

“TORONTO’DA BRADLEY İLE BİRLİKTE OYNAYABİLİR”

Toronto’ya Hutchinson’ı kadroya katması önerisinde bulunan Julian De Guzman, “Atiba, benim için, CONCACAF’ın (Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler) en iyi 5 oyuncusundan biri. Bu böyle. Toronto FC’de Michael Bradley ile birlikte oynayabilir. Atiba böyle bir oyuncuya destek olabilir” ifadelerini kullandı.

“ATIBA SAVAŞIN YAŞANDIĞI TOPRAKLARDA; ONU KORUYUN”

Atiba’nın Türkiye’de güvende olmadığını iddia eden Kanada Milli Takım Kaptanı, “Atiba’yı korumalısınız, Atiba’nın ailesini korumalısınız. O şu anda savaşın yaşandığı topraklarda. Atiba şu anda hak ettiği övgüleri almalı ve bir Kanada kulübü ona hak ettiği saygıyı göstermeli” diyerek sözlerini noktaladı.

2013’te PSV Eindhoven’dan geldiği Beşiktaş’ta başarılı 3 sezon geçiren ve taraftarların sevgilisi olan Atiba Hutchinson’ın 2018 yazına kadar sözleşmesi bulunuyor.

(SPORX)

Yayınlanma Tarihi:18:59,