SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

De Jong ve Sigthorsson Galatasaray’ı neden seçti?

Nantes’tan kiralanan Sigthorsson yöneticilere “Defans yapan değil, Galatasaray gibi hücumoynayan takımda forma giymeliyim. Seve seve İstanbul’a gelirim. Terör her yerde var” deyip imzayı attı. Los Angeles Galaxy’den Cimbom’a transfer olan De Jong ise “ABD’de futbol yumuşak oynanıyor. Tutkulu taraftar istiyorum. Sneijder’in anlattıkları beni heyecanlandırdı” diyerek yapılan teklifi kabul etti.

Güncellenme: 08:28, 04/09/2016
De Jong ve Sigthorsson Galatasaray’ı neden seçti?

Yaptığı isabetli transferlerle tam not alan Galatasaray, iki flaş isme kısa sürede imza attırmayı başarmıştı. İşte De Jong ve Sigthorsson'un çok düşünmeden ‘Aslan' olma nedenleri. Los Angeles Galaxy'den Cimbom'a transfer olan De Jong yönetimin teklifine hemen “evet” dedi. Hollandalı oyuncu, “Sneijder'in anlattıkları beni heyecanlandırdı. ABD'de oynanan futbol değil. Çok yumuşak bir stilleri var. Bu, asla bana göre değil. Ayrıca tutkulu bir taraftar istiyorum. G.Saray'da savaşçı yüzümortaya çıkacak” diyerek teklifi kabul etti.

PRESTİJ GÜCÜYLE BİTİRDİ

Nantes'ta kulübün vizyonundan şikâyetçi olan Sigthorsson da fazla düşünmeden Cimbom'a “gelirim” dedi. Yöneticilere, “Büyük bir kulüpte forma giymek hayalim. Hep savunma yapan değil, hücumgücü yüksek bir takımda oynamak istiyorum. Ayrıca terör her yerde var. Fransa'da da bunu yaşadık. istanbul için en ufak bir şüphemyok. Hemen imza atarım” ifadeleriyle sarı-kırmızılı takımın bir parçası olmak istediğini ortaya koydu. Böylece G.Saray, prestij gücüyle De Jong ve Sigthorsson transferlerini birkaç saat içinde bitirmiş oldu.

AMK / GAZETE

Yayınlanma Tarihi:08:25,