SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Advocaat Fenerbahçe’yi baştan yaratıyor

Pereira ve yardımcılarının aksine Dick Advocaat göreve gelir gelmez takıma hemen performans testleri yaptırdı ve futbolcuların durumunu görmek istedi.

Güncellenme: 15:58, 04/09/2016
Advocaat Fenerbahçe’yi baştan yaratıyor

Tecrübeli teknik adam takıma 2 gün izin verip kendisini de ülkesine giderken yanında geçen sezonun maç cd’lerini de götürdü.

Hollandalı Hoca, futbolcuların bireysel test sonuçlarını inceledi ve geriden kalan sezondaki maç cd’lerini izledi.

Bilimsel verilere önem veren ve futbolcu grubunun maç performanslarını da kendi gözleriyle görmek isteyen Advocaat yarından itibaren ise takımı ayağa kaldırmak için yoğun çaba harcayacak. Ligin ilk 2 haftasında galibiyet alamayan Fenerbahçe’nin çehresini Bursaspor maçı ile birlikte değiştirmek isteyen Hollandalı hoca, en hazır oyuncusunu sahaya sürüp forma rekabeti de yaratmayı planlıyor.

Pereira döneminde futbolcuların iyi çalıştırılmadığını düşünen Dick Advocaat bireysel değerlerin beklenenin altında olduğunu görerek ekibiyle buna göre çalışma programı hazırladı. Advocaat, Bursaspor maçı ile çıkış yakalamak isterken tüm oyuncuların kuvvetli ve hazır duruma gelmeleri için yaklaşık 1 ay süreye ihtiyaçları olduğunu da yönetime rapor etti.