SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yorumcusu, teknik direktör Sergen Yalçın yaptığı Süper Lig değerlendirmesinde, Galatasaray hakkında gündem yaratacak yorumlarda bulundu. Josue’nin yanlış transfer olduğunu düşünen Yalçın, sarı-kırmızılıların zayıf noktasının teknik heyet olduğunu belirtti.

İşte Yalçın’ın sözleri:

“JOSUE TRANSFERİ DOĞRU DEĞİL”

“Bana göre Josue çok yanlış bir transfer. Elinde Sneijder gibi bir oyuncu varsa daha önceden Bursa’dan tanıdığımız Josue’nun takviyesini oraya takviye yapmak çok doğru değil. Çünkü bu iki oyuncu zaten beraber oynayamaz. Bu iki oyuncuyu aynı anda sahaya sürersen sıkıntı yaşarsın.

“SERDAR STOPER SIKINTISINI ÇÖZER”

“Josue dışında Galatasaray çok iyi transferler yaptı. Serdar Aziz’i almakla o bölgedeki sıkıntısını giderir Galatasaray. İyi bir oyuncu Serdar, Türkiye için de önemli.

“EREN GELİŞMEYE AÇIK”

“Eren Derdiyok’u almakla çok iyi bir iş yaptılar. Eren benim beğendiğim bir oyuncu. Hava toplarında hakimiyeti var, gol vuruşlarında meziyetleri var, iyi bir santrfor ve gelişime de açık. Stoper ve golcü sorununu çözdü bence Galatasaray.”

“GALATASARAY’IN SIKINTISI TEKNİK EKİP”

“Benim gördüğüm kadarıyla Riekerink ve ekibi konusunda zayıf kalacaklar. Bir teknik adam olarak bunları söylemek istemiyorum ama söylemek zorundayım; Galatasaray’ın teknik ekibi çok ciddi sıkıntı. Kenar yönetim çok sağlam durmuyor. Bana göre oyuncu grubu iyi, yapılan transferler iyi ama kenar yönetim güven vermiyor.

“ORADAN KOPARSAN HER ŞEY BİTER”

“Bakalım Galatasaray camiası nereye kadar sabredecek, bu şekilde ne kadar gidecek göreceğiz. Kazandıkça, galibiyetler geldikçe belli bir yere kadar giderler ama o sabır, o puan durumundaki yer, hedefe ilerleme, yarışmacı takım olabilme bunlar çok önemli büyük takımlarda. Oradan koparsan her şey biter…”