SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan İnler transferinde Beşiktaş’a Didier Drogba desteği

Çok istediği Beşiktaş formasına nihayet kavuşan Gökhan İnler’in zorlu transfer sürecinde Fildişili dünya yıldızı Didier Drogba'nın aracılık yaptığı ortaya çıktı.

Güncellenme: 09:03, 03/09/2016
Gökhan İnler transferinde Beşiktaş’a Didier Drogba desteği

Daha önce de Beşiktaş'ın gündemine gelen ve nihayet bu sezon gerçekleşen Gökhan İnler'in transfer süreciyle ilgili ilginç bir olay su yüzüne çıktı. Leicester ile köprüleri atan İnler, bu yaz döneminde İngiltere'den arkadaşı olan Didier Drogba ile Beşiktaş'a gitmeyi çok istediğini ancak bağlantı kurmakta sorun yaşadığını paylaştı. Galatasaray’ın eski yıldızı bunun üzerine “Türkiye'de Başkan Fikret Orman'a ulaşabilecekmenajer tanıyorum” diyerek yardım sözü verdi.

Sözünü tutan Fildişili golcü, menajer Elif Sözeri'yi arayıp durumu aktardı. Sözer de Gökhan'ın Türkiye'ye gelmek istemediği yönündeki bilgi kirliliğini ortadan kaldırıp, 32 yaşındaki orta saha oyuncusunun ne kadar iyi bir Beşiktaşlı olduğunu ve Kartal olmak için can attığını Başkan Orman'a anlattı. Türk asıllı İsviçreli futbolcunun 88 numaralı Beşiktaş formasının da gösterildiği görüşme sonrası yılan hikâyesine dönen bu transfer mutlu sonla noktalandı.

Yayınlanma Tarihi:08:52,