SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat’ın yeni 10 numarası Robin van Persie

Van Persie, sakatlığından kurtulduktan sonra forvetteki görevini Sow, Emenike ve Fernandao’ya bırakıp ‘destek’ görevi üstlenecek. Advocaat, vatandaşını pas trafiğinde kullanmayı hedefliyor.

Güncellenme: 08:35, 03/09/2016
Dick Advocaat’ın yeni 10 numarası Robin van Persie

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'ın, Robin van Persie'ye 10 numara pozisyonunda görev vermeyi düşündüğü öğrenildi. Böylece tecrübeli golcü sahada topla daha fazla buluşacak. 10 numara gibi sahada özgür oynayacak, hücum organizasyonunu yönlendirecek olan Van Persie, son noktalarda yine bitiriciliğini kullanacak. Hollandalı yıldız, kapanan rakiplere karşı orta sahaya inip paslaşma trafiğinin önemli aktörü olacak. Adam savunması yapıldığında ise verkaçlarla içeriye kaçacak ve savunmayı üzerine çekecek, gerektiğinde tekniğini kullanarak ve savunma arkasına sarkarak goller atacak.

Hollandalı golcü ile ilgili tek sorun, sakatlığı. Van Persie'nin dün de adalesindeki sakatlık nedeniyle antrenmanlarda yer almadığı belirtildi. Teknik Direktör Advocaat'ı da vatandaşının sakatlığı düşündürüyor. Hollandalı hoca, 10 numarada kullanmayı düşündüğü Van Persie'nin durumuyla ilgili sağlık heyetiyle bir toplantı yaptı. Sağlık heyeti de tecrübeli golcünün fazla yükleme yapıldığında sıkıntı yaşadığını iletti. Bunun üzerine teknik heyet, tam hazır olana kadar Van Persie'yi maçlarda daha ekonomik kullanma kararı aldı

Yayınlanma Tarihi:08:33,