SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor maçında Sow başlıyor!

Senegalli hücumcunun geçmiş dönemde F.Bahçe formasıyla attığı golleri tek tek izleyen Hollandalı teknik adam, kurtarıcı gözüyle baktığı oyuncuyu direkt ilk 11’e monte edecek.

Güncellenme: 10:20, 03/09/2016
Bursaspor maçında Sow başlıyor!

Transferin son gününde kadroya katılan Moussa Sow, teknik direktör Dick Advocaat'ı büyük bir çıkmazdan kurtardı. Ligdeki Başakşehir ve Kayseri karşılaşmalarında mevcut forvetlerin gösterdiği performanstan hiç memnun kalmayan Hollandalı hoca, adı son saniyede listeye eklenen Senegalli'yi direkt olarak 11'e monte etmenin planlarını yapıyor.

Teknik heyetiyle yaptığı değerlendirmede Emmanuel Emenike'nin dağınık, Fernandao'nun hantal, Robin van Persie'nin de fiziksel anlamda hazır olmadığı fikrinde birleşen kurt hoca, Moussa Sow'un geçmiş dönemde F.Bahçe'de oynarken attığı golleri mercek altına aldı. Samandıra Tesisleri'nde Moussa Sow hakkında yardımcılarına da bilgiler toplatan hoca, başarılı hücumcuya da ‘Hazır ol' emri verdi.

EKSTRA MESAİDE

Hocasının kendisi hakkındaki görüşlerini öğrendikten sonra eksiklerini kapamak için gaza basan Sow, tesislerde ekstra mesai yapıyor. Bursaspor karşılaşmasına bir hafta kala özel çalışmalar yapan taraftarların sevgilisi, özellikle gol vuruşları üzerinde duruyor. Oyuncunun fizik-kondisyon olarak takımla neredeyse aynı seviyede olması teknik heyetin yüzünü güldürürken, UEFA Avrupa Ligi'ndeki grup karşılaşmalarına kadar Sow'un değerlerinin ideal seviyeye gelmesi bekleniyor.