SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burger King’in teklifi Rusları sinirlendirdi

Dünyanın önde gelen fast food şirketi Burger King, Zenit St. Petersburg'un ismini, Zenit Burger King olarak değiştirmek için yüklü bir mebla sundu. Ruslar bu teklifi şiddetle reddetti.

Güncellenme: 10:33, 03/09/2016
Burger King’in teklifi Rusları sinirlendirdi

Rusya’nın önde gelen kulüplerinden Zenit St. Petersburg’a fast food devi Burger King’den cazip bir teklif geldi. Rus temsilcisinin isminin Zenit Burger King olması için 5.73 milyon pound teklif edildi.

Yakın zamanda teknik direktörlüğe Mircea Lucescu’yu getiren Ruslar, 500 milyon rublelik bu teklifi kabul etmesi durumunda tarihi bir adım atacaktı. Zenit yöneticileri bu teklifi şiddetle geri çevirdiler ve böyle bir teklifi bir daha duymak istemediklerini dile getirdiler.

Yiyecek sektörünün dev firmaları futbola reklam vermekte son zamanlarda epey istekliler. 2009’da Almanya Bundesliga’da olan Leipzig, bir anlaşmayla ismini Red Bull Leipzig olarak değiştirmişti. Avusturya’da Red Bull Salzburg, ABD’de New York Red Bulls futbol ailesinde bu konuda örnek kulüplerin başında geliyorlar.

Sponsorlar özellikle son zamanlarda stat yapımlarına katkı vererek buralara isimlerini kazıyorlar. Manchester City’nin Eithad Stadyumu, Arsenal’ın Emirates Satdı, Bayern Münih’in Allianz Arena’sı, Galatasaray’ın Türk Telekom Arena Stadı, Beşiktaş’ın Vodafone Arena Stadı bunlara misal teşkil ediyor.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Zenit

Yayınlanma Tarihi:09:51,