SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alsancak Stadı konusunda müjde

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Altay 1914 Taraftarlar Derneği'nin Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde düzenlediği taraftar gecesinde Alsancak Stadı konusunda camiaya müjde verdi.

Güncellenme: 13:58, 03/09/2016
Alsancak Stadı konusunda müjde

Taraftarların, “Alsancak tarihtir, yok edilemez” sloganları üzerine konuya değinen Pekdaş, “Alsancak Stadı bu kentin belleğidir Orada yalnızca bu şehrin değil, tüm Türkiye’nin spor tarihi var. Bu yüzden o tesisi yaşatmak lazım. Öncelikle bulunduğu arazinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planında stat olarak işlenmesi gerekmekteydi. Konu meclisimize geldi ve imar komisyonumuzda kabul edildi. Pazartesi günü meclis toplantısında alacağımız kararla orası stat arazisi olarak kalacak” dedi.

2014’DE KAPATILMIŞTI

Depreme dayanaksız raporu nedeniyle 2014 Ağustos ayında futbola kapatılan, 2015 Temmuz’unda ise açık ve kapalı tribünleri yıkılan emektar stadın kiracısı konumundaki siyah beyazlılar, Sema Pekdaş’ın açıklamalarıyla büyük sevinç yaşadı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni Altay bayraklarıyla süsleyen Taraftarlar Derneği’nin organizasyonuna Kulüp Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, yönetim kurulu üyeleri ve eski başkanlardan Ahmet Taşpınar da katıldı. Dans gösterileriyle keyifli anlar yaşayan siyah beyazlılar, “Büyük Altay” tezahüratlarıyla geceyi noktaladılar.