SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal’dan adaylık açıklaması

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılıların gündemine dair açıklama yaptı. Aysal, mevcut başkan varken aday olmayı düşünmediğini söyledi.

Güncellenme: 10:05, 02/09/2016
Ünal Aysal’dan adaylık açıklaması

Galatasaray’ın eski başkanlarından Ünal Aysal, Riva ve Florya arazisinin 1 milyar doların altında satılmaması gerektiğini söyledi.

Galatasaray'ın kendisinin kulübe kazandırdığı futbolcularla kupalar kazandığını belirten Aysal, “Hâlâ benim aldığım futbolcular oynuyor ve bu isimlerin satışından da para kazanılıyor.

Riva ve Florya çok değerli yerler. Buraların satışı 1 milyar doların altına düşmemeli. Mevcut bir başkan varken ben aday olmayı düşünmem. Bu ayıp olur. TT Arena 5.5 sene önce yapıldı ama henüz TOKİ'den alınamadı” dedi.

ASLAN SINIRI AŞMADI

Galatasaray’ın Avrupa kupalarından men edilmesine sebep olan Finansal Fair-Play (FFP) kriterlerine dikkat eden yönetim,UEFA'nın altın çizdiği 65 milyon Euro'luk maaş sınırının çok altında kalmayı başardı. Takımda futbolculara ve teknik heyete ödenecek maaş ve maç başı ücretlerin dahil edildiği sınırlamaya rağmen sarı-kırmızılılar 59 milyon Euro'ya düştü. UEFA'NIN dayatmasının 6 milyon Euro altına inen yönetim, olası bir ara transfer dönemi çalışması için de elini güçlendirmiş oldu. Hiçbir futbolcunun takımdan ayrılmaması halinde bile G.Saray'ın ocak ayında kadrosuna katacağı isimlere 6 milyon Euro ödeme şansı bulunuyor. Üstelik bütün bunlar takım çok daha fazla güçlendirilerek yapıldı. 

Yayınlanma Tarihi:10:04,