SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer döneminde Sivassporlu Michael Eneramo’nun dışında Kongolu Constantin Olsen Bakaki, Malili Dieu Donne Gbakle, Mamadou Sangare ve Moustapha Konde gibi ismi duyulmamış futbolcuları renklerine bağlayan Manisaspor, Gençlerbirliği’nin yıllardır uyguladığı modeli kendisine örnek aldı.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın senelerdir çok ucuza transfer ettiği oyuncuları vitrine çıkarıp, astronomik fiyatlarla büyük kulüplere sattığını hatırlatan Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, “Aklın yolu birdir. Gençlerbirliği’in yaptığını biz de yapabiliriz” dedi. Afrika kökenli oyuncuların maliyetinin çok düşük olduğunu kaydeden Başkan Mergen, şöyle konuştu:

“Bakaki 35 bin, Konde 90 Bin Euro. Gbakle, Sangare ve Eneramo sıfır maliyetli oyuncular. Bu futbolculara ödeyeceğimiz para 400 bin TL’yi geçmiyor. Bunun yanında Fransız Harry Novillo ile altyapıdan yetiştirdiğimiz gençlerden de beklentimiz büyük. Arda Turan da bu sahada antrenman yaptı ama şimdi Barcelona’da oynuyor. Kadro planlamasında ciddi bir rekabet ortamını oluşturacak seçimler yaptık. Potansiyeli olan futbolcuları vitrine çıkarıp, bir kaç yıl içinde 5 milyon TL gelir hedefliyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:15:40,