SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kimseye yok Riekerink’e var

Galatasaray, Hamzaoğlu döneminde 6.5 milyon euro, Denizli döneminde ise 4.5 milyon euro’luk bonservis maliyetine imza attı. Cimbom, Riekerink için 14 milyon euro harcama yaptı.

Güncellenme: 08:00, 02/09/2016
Kimseye yok Riekerink’e var

Yaz transfer dönemi tamamlandı. Nokta transferler yapan Galatasaray'da görev yapan son 3 teknik adam içinde en şanslısı Jan Olde Riekerink oldu. Başkan Dursun Özbek ve yönetimi, Hamza Hamzaoğlu ve Mustafa Denizli dönemlerinde transferde yavaş hareket etmiş, şimdiki bütçelere çıkmamıştı. Sarı-kırmızılılar, 2014-15 sezonunu 3 kupa ile kapatan Hamzaoğlu ile 6.5 milyon Euro harcamıştı. Hamzaoğlu'nun istediği birçok transfer gerçekleşmemiş ve orta saha ile forvet konusunda büyük sıkıntılar yaşamıştı.

DENİZLİ’NİN ŞANSSIZLIĞI

Hamzaoğlu’nun görevine son verilmesinin ardından takımın başına tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli getirilmişti. 5 transfer sözüyle göreve gelen Denizli, ara transfer döneminde istediği oyuncuları alamamış ve sadece 2 transfer yapmıştı. 3 aylık Denizli döneminde Galatasaray yönetimi, kesenin ağzını sıkı tutup, sadece 4.5 milyon Euro harcamıştı. Başarısız bir dönem geçiren Mustafa Denizli, transferlerin de aksamasıyla Galatasaray ile yollarını ayırmak zorunda kaldı. Altyapıda görev yapan Jan Olde Riekerink, bir anda kendisini A Takım'ın başında buldu.

RIEKERINK İSTEDİ YÖNETİM ALDI

Geçen sezonu Türkiye Kupası ile kapatan, bu sezonu ise şampiyon Beşiktaş'a karşı penaltılarda alınan galibiyetle Süper Kupa zaferiyle açan Hollandalı teknik adamın istediği transferler bir bir gerçekleştirildi. Yeni sezonda mutlak hedefi lig şampiyonluğu olarak belirleyen 4 yıldızlı Galatasaray, Olde Riekerink ile birlikte yaz transfer döneminde şu ana kadar 14 milyon Euro harcadı. Kulübün bütçesine uygun yapılan transferlerin maliyeti dışında önemli mevkilere önemli isimlerin getirilmesi de sarı-kırmızılı taraftarların beğenisini topladı.