SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda FETÖ operasyonu devam ediyor

Ülke çarpında yürütülen FETÖ ayıklaması, futbolda da önemli gelişmelere yol açıyor. Son olarak Cihat Arslan, Akhisar Belediyespor'dan ayrıldı.

Güncellenme: 17:01, 02/09/2016
Futbolda FETÖ operasyonu devam ediyor

Akhisar Belediyespor’da Cihat Arslan depremi yaşanıyor. Teknik Direktör Cihat Arslan’la yollar ayrıldı. Yılmaz Atabarut Tesisleri’nde bir araya gelen taraflar, karşılıklı anlaşma sonucu sözleşmeyi feshetti. Ayrılığa transfer döneminde yaşanan anlaşmazlıkların yol açtığı açıklanırken, kulübe yakın çevreler Arslan’ın FETÖ’ye yakın olduğu yolundaki haberlerden rahatsızlık duyan yönetimin ayrılık kararı aldığını öne sürdü. Arslan’ın bugün açıklama yapması bekleniyor.

TÜTÜNEKER GÖZALTINA ALINDI

Futbolda FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkartılan teknik direktör Uğur Tütüneker, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı. İsviçre’nin FC Wil takımının teknik direktörlüğünü yapan Tütüneker, hakkında gözaltı kararı çıkmasının ardından kulüple ilişkisi kesilmişti. Uğur Tütüneker daha sonra yaptığı açıklamada Türkiye’ye döneceğini duyurmuştu.

Tütüneker, dün Zürih üzerinden İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki pasaport kontrol noktasında gözaltına alındı. Uğur Tütüneker daha sonra Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına götürülerek Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı.

GALATASARAY’DA FETÖ TEMİZLİĞİ

Eski futbolcuları Arif Erdem ve İsmail Demiriz’i disiplin kuruluna sevk eden Galatasaray Yönetimi, ayrıca Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski Bursa valisi Şahabettin Harput’u Disiplin Kurulu’na vererek bu isimlerin kulüple ilişkisini kesmenin ilk adımını attı.

Galatasaray Kulübü, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski Bursa Valisi Şahabettin Harput ile halen aranan Arif Erdem ve sorgusu devam eden İsmail Demiriz’i kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk etti. Yönetimin oy birliği ile aldığı kararlar sonrasında FETÖ üyeliğinden hakkında yakalama kararı olan Hakan Şükür’e savunma yapması için tebligat gönderildi ancak adresine giden savunma talebi evrakları Şükür, ABD’de olduğu için geri döndü. Disiplin Kurulu kararının 15-20 gün içinde verileceğini kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:10:33,