SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de bir devir sona erdi

UEFA’nın finansal takibi nedeniyle Fenerbahçe bol keseden harcama dönemini bitirdi. Sadece 7 milyon Euro bonservisle 7 yıldız transfer edildi.

Güncellenme: 08:16, 02/09/2016
Fenerbahçe’de bir devir sona erdi

Avrupa’da futbolun patronu UEFA'nın Finansal Fair Play kuralları Fenerbahçe'nin transfer döneminde adeta ince eleyip sık dokumasını sağladı. Taraftarın Aziz Yıldırım döneminde alıştığı, büyük paralara dünya yıldızlarının özel uçakla İstanbul'a geliş görüntüleri bu sene yaşanmadı. Sarı-lacivertli kulüp son 15 sezondaki en düşük ikinci bonservis bedeli olan 7 milyon Euro gibi küçük bir bütçeye 7 önemli ismin transferini sığdırdı. 12 futbolcuyla da yollar ayrılırken, önemli bir dönüşüm sağlandı.

Yeni sezonda kadrosunu 7'si yeni transfer, 3'ü kiradan dönmek üzere 10 futbolcuyla güçlendiren Sarı Kanarya, Skrtel için kulübü Liverpool'a 6 milyon Euro bonservis bedeli ödedi. Sow için de kulübü Al Ahli'ye 1 milyon Euro kiralama bedeli verildi. Sarı-lacivertliler bonservis harcaması yapmadığı 2014/2015 sezonundan sonraki en düşük bonservis bedeli ödediği sezonu yaşarken, son 15 sezonda bonservisler için kulübün kasasından tam 303 milyon Euro çıktı.