SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer döneminde yaptığı akılcı hamleler ile önemli işlere imza G.Saray yönetimi, Nigel de Jong'un yıllık ücretini son günde çıkarmayı başardı. Takımdan gönderilmesi planlanan Umut Bulut, Tarık Çamdal ve Ryan Donk, transfer döneminin bitimine sayısı saatler kala ayrıldı. İlk olarak 33 yaşındaki Umut Bulut'un sözleşmesi 800 bin Euro'luk alacağından vazgeçmesi ile feshedildi.

Eskişehirspor’a kiralanan Tarık Çamdal'ın 400 bin Euro'luk maaşını ise yeni takımı karşılayacak. Bunlara bir de son anda Real Betis'e kiralanan Donk eklenince ortaya sevindirice bir tablo çıktı. Donk'un maaşının 1 milyon Euro'luk kısmını İspanyol ekibinin ödemesiyle birlikte toplamda 2.2 milyonluk bir artı oluşuyor. Bu rakam da son günde Galatasaray’a imza atan De Jong'un 2.5 milyon Euro'luk maaşını karşılıyor.

GİDENLER DE KAZANDIRDI

Büyük bir değişime giden Galatasaray’da gelenler kadar gidenler de kulübe kazandırdı.Elden çıkardığı isimlerden 10 milyon Euro bonservis bedeli kazanan sarı-kırmızılılar bu rakamı Telles, Rodriguez ve Dzemaili'den elde etti. Kalan 12 isim ise ya kiralık ya bedelsiz ya da takas yoluyla gönderildi ve kulüp rahat bir nefes aldı.

Ayrılan isimler arasında en fazla parayı UmutBulut, Olcan ve Alex Telles kazanıyordu. Umut'un 1.85 milyonluk ücretinin 1 milyonunu yine Galatasaray ödeyecek. 1.8 ile onu takip eden Olcan konusunda henüz net bir açıklama yapılmazken, Alex Telles'in ise 6.5 milyon Euro'luk bonservisi 1.6 milyonluk maaşı rahatlattı.

Yayınlanma Tarihi:08:25,